Неділя, 28 Квітня

Яку фінансову допомогу Львів дасть постраждалим внаслідок ракетного удару РФ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мешканцям будинків, пошкоджених у Львові ракетним ударом РФ у ніч на 6 липня, із міського бюджету компенсовуватимуть витрати на тимчасове проживання, а також виділять одноразову матеріальну допомогу. Про це повідомляє Львівський портал.

На засіданні 25 липня виконавчий комітет Львівської міськради затвердив перелік із 16 осіб, які щомісяця отримуватимуть кошти на оплату орендованого житла. Йдеться про жителів зруйнованих будинків №62, 64, 66, 68, які залишились без даху над головою. Першим 18 мешканцям погодили виплату таким компенсацій кілька днів тому.

«У будинках №62, 64, 66, 68 на вул. Стрийській є 58 квартир. Тому очікуємо, що інші мешканці також будуть звертатися. Відтак ми будемо готувати чергові рішення виконавчого комітету і вносити цих мешканців у перелік для надання допомоги. Допомогу будемо надавати щомісячно доти, доки не будуть відремонтовані і відновлені їхні будинки», – цитує пресслужба Львівської міськради заступницю міського голови з питань ЖКГ Ірину Маруняк.

Усім львів’янам, які втратили житло внаслідок ракетного удару рашистів у ніч на 6 липня і змушені були шукати інше помешкання, мерія компенсовуватиме щомісяця такі суми за оренду:

  • однокімнатна квартира – 10 000 грн;
  • двокімнатна квартира – 12 000 грн;
  • трикімнатна квартира – 15 000 грн.

Крім того, виконком затвердив порядок надання 15 000 грн одноразової матеріальної допомоги тим мешканцям, чиї квартири затопило внаслідок руйнування дахів російськими ракетами. Таку виплату згідно з документом отримає один із представників затопленої квартири. Це може бути або її власник/співвласник, або орендар.

Важливо, що отримати цю фінансову допомогу може винятково та особа, помешкання якої затопило через зруйнований атакою РФ дах та входить до переліку адрес, визначених відповідною міською програмою ліквідації наслідків ракетного удару.

Також по 8000 грн одноразової допомоги можуть отримати ті мешканці будинків, яким вибуховою хвилею повибивало двері.

Людина, яка претендує на отримання одноразової допомоги, має подати через ЦНАП відповідну заяву та низку документів, після чого її квартиру мають додатково перевірити. Лише після цього у мерії профінансують цю виплату. Детальніше про саму процедуру і перелік документів, які необхідно подати, читайте за цим посиланням.

Зазначимо, що у міську програму ліквідації наслідків ракетного удару, який здійснила РФ по Львову уночі 6 липня, включили більше 30 будинків, 17 із них є пам’ятками архітектури. Це і житлові будинки, гуртожиток, заклади освіти, виші, офіси.

У них будуть замінювати вікна, двері, дахи, укріплювати стіни, ремонтувати та відновлювати пошкоджені і зруйновані частини будівель. На все це у бюджеті Львова заклали 100 млн грн.

При цьому чотири будинки на вул. Стрийській визнали аварійними. Їх потрібно відбудовувати, тому до цього мерія Львова хоче фінансово залучити державу та приватних інвесторів.

21 липня виконком Львівської міськради вже виділив 56,3 млн грн на ремонт дахів і вікон у 14 житлових будинках, пошкоджених ракетним ударом рашистів.