Якщо буде понад 9500 заражень щодня, то запровадимо жорсткий карантин — Президент

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський запевнив, що кpитичною для медичної системи ситуація стане, коли буде від 9500 тисяч щоденних заражень коронавірусом. Тоді в Україні введуть жорсткий карантин. Про це він повідомив на зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

“Кpитичною для медичної системи України ситуація стане, коли буде від 9,5 тисяч щоденних заражень коронавірусом. Якщо матимемо більше 9,5 тисяч інфікованих щодоби, ми будемо змушені запроваджувати жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни й буде дуже складно всім…

Ми можемо знизити кількість заражених і пoмeрлих, якщо зменшимо перебування громадян, особливо похилого віку, в місцях масового скупчення людей. Ідеться не лише про церкву, а й про будь-які приміщення та заходи”.

Він закликав представників церков і релігійних організацій влаштовувати релігійні заходи таким чином, щоб максимально зменшити скупчення людей і збільшити соціальну дистанцію, зокрема перевести богослужіння в онлайн-режим.

17 жовтня Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко стверджував, що МОЗ справиться з кількістю хворих до 10 тисяч.

“Певні лікарні будуть завантажуватися, госпіталізувати, перепрофільовувати нові ліжка і буде досить велика кількість хворих. Тому для того, щоб цьому запобігти, ми просимо всіх дотримуватися всіх протиепідеміологічних норм і правил”.

“Ми робимо все можливе на національному рівні, щоб запобігти, по-перше, колапсу системи охорони здоров’я, по-друге, щоб не зупиняти нашу економіку. Ми розуміємо, що впровадження жорсткого локдауну – це вже виключно такий резервний момент, коли не можна буде нічого іншого зробити”.