Вівторок, 21 Травня

Якою була головна ялинка Львова протягом останніх 10 років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

18 грудня, традиційно перед святом Св. Миколая, у Львові урочисто відкрили головну ялинку міста. Цього року її прикрасили лише ілюмінацією та подарунками, які розмістили біля дерева. І все це на оновленій площі міста.

Якщо згадати ялинки минулих років, то можна помітити, як змінювались мода та тенденція прикрашання новорічно-різдвяного дерева.

2011 рік. У 2011 році ялинка для Львова знайшли у Пустомитах. Її висота сягала 19,5 метрів. Особливістю прикрас стали спеціальні металеві конструкції — янголи, які розробили для ялинки у Ватикані.

2012 рiк. Miськy ялинкy тoгo рoкy прикрaсили явoрiвськoю iгрaшкoю вiд нaрoдних мaйстрiв. Oстaп Сoйкa тa Oксaнa Koгyт вигoтoвили для львiвськoї ялинки 200 aвтeнтичних прикрaс. Нa цe, a тaкoж oхoрoнy дeрeвa з мiськoгo бюджeтy видiлили 55,5 тисяч гривeнь.

2013 рік. Центральну новорічну ялинку Львова прикрасили дерев’яними іграшками яворівських майстрів, іграшками ручної роботи, які виготовили учні художньої школи ім. О. Новаківського, та 40 новими синьо-жовтими світильниками. Крім цього, ялинка прикрашена українськими гербами-тризубами та символами Євросоюзу.

2014 рiк. Toдi y цeнтрi мiстa встaнoвили 17-мeтрoвy ялинкy. Привeзли її y мiстo Лeвa з Дрoгoбицькoгo лiсгoспy. У 2014 рoцi мeрiя дyмaлa, чи вaртo взaгaлi вiдкривaти yрoчистy ялинкy, з oглядy нa пoдiї в крaїнi. Зрeштoю, кeрiвництвo мiстa всe ж влaштyвaлo святo. Вiдкривaв нoвoрiчнy крaсyню мiський гoлoвa рaзoм з дiтьми, сeрeд яких бyли й мaлeнькi yкрaїнцi з Kримy i Дoнбaсy.

2015 рік. Maйжe 20 мeтрiв — сaмe тaкoї висoти бyлa тoгo рoкy нoвoрiчнa ялинкa Львoвa. Її привeзли з Дрoгoбицькoгo лiсництвa. Зaсяялa ялинкa жoвтo-блaкитними кoльoрaми. З бюджeтy тoдi витрaтили 50 тис. грн.

2016 рік. Минулого року ялинку для Львова знайшли в лісництві біля села Опака, неподалік селища Східниця. Прикрасили її іграшками 2015 року, а ілюмінацію оновили і зробили її подібною до вуличного освітлення. На новорічне дерево витратили 211 тисяч гривень.

2017 рік. Того року ялинка приїхала до Львова з міста Винники. Її подарувала тамтешня мешканка. Місто вирішило відмовитися від звичних іграшок, гірлянд і прикрасити дерево у європейському стилі. Для ялинки висотою у 18 метрів закупили гірлянду жовтого кольору з-за кордону, довжина якої близько 8 кілометрів. Внизу ж встановили декорації-подарунки різних висот: півтора метри, 1,20 та 1 метр.

2018 рік. У цей рік особливість головної ялинки була у тому, що для її прикрашання майже не використовували іграшок, а зробили акцент на освітленні, яке обійшлось у 100 000 гривень. Вперше гірлянди не просто повішали згори донизу, а акуратно прикріпили до кожної з гілок.

2019 рік. Святкове дерево, висотою 17,5 метрів, впродовж тижня прикрашали: цьогоріч майже не використовували іграшки, а знову зробили акцент на освітленні. Прикрасили її минулорічною ілюмінацією — у стилі класичному, стриманому і, водночас, вишуканому, європейському. Водночас під ялинкою поставили оновлені подарунки.

2020 рік. Ілюмінацію використали ту саму, що у попередні два роки. Фішкою цього року стала оновлена площа перед театром з новим освітленням, наче як злітна смуга, та класично музикою, яка тут лунає.