Четвер, 25 Квітня

Які українські банкноти найчастіше підробляли в Україні в 2019 році

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Минулого року Національний банк України виявив дещо більше підроблених банкнот, аніж роком раніше у 2018, повідомляє прес-служба відомства.

У 2019 році на 1 мільйон справжніх банкнот гривні припадало в середньому 2,9 банкноти підробок. У 2018 році цей показник становив 2,5 банкноти. Найчастіше підробляли банкноти номіналом 500 гривень.

Для порівняння, євро підробляють у десятеро більше. За останніми даними Європейського центробанку, на 1 мільйон справжніх євро припадає 27 підробок.

«Як наслідок, найчастіше у 2019 році підробляли банкноти саме старого зразка — номіналом 500 гривень зразка 2006 року та 100 гривень зразка 2005 року. Їх кількість становила близько 65% та 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно», — йдеться у повідомленні.

Водночас спостерігають зменшення кількості підроблених банкнот номіналом 200 гривень (на 17% менше), 100 гривень (на 29% менше), 50 та 20 гривень (на 31% менше).

Здебільшого вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти друкувалися з використанням принтерів і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі.

Виявлені підроблені банкноти найчастіше збувалися через каси закладів торгівлі, швидкого харчування, автозаправних станцій тощо.

При цьому підробки гарантовано визначалися під час приймання та оброблення готівки у банківській системі, в тому числі терміналами самообслуговування.

Додамо, що у разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні громадяни можуть звертатися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Національному банку України. За результатами таких досліджень, що здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними.

Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про їх вилучення Національний банк повідомляє Національну поліцію України, підробки в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам поліції для проведення розслідувань.