Понеділок, 20 Травня

Які медичні послуги українці зможуть отримати у лікарів безкоштовно вже у квітні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У програмі базових медичних гарантій унаслідок медичної реформи буде 27 пакетів послуг. На програму виділено 72 мільярди гривень. Запустити її в повному обсязі уряд обіцяє вже з першого квітня і все це на кошти платників податків, йдеться в ТСН.

Раніше з держбюджету частина податків йшла на охорону здоров’я. На кожну лікарню, в кожній області виділяли кошти на утримання лікарні, зарплати медикам і ліжко-місця.  Наприклад, ви прописані в Тернополі і саме в лікарню Тернополя перерахували кошти за ваше медичне обслуговування. Ви туди і не заходите, а гроші все одно туди нараховують. А живете ви у Києві, ходите до столичного медзакладу і сплачуєте туди за своє медичне обслуговування уже вдруге, але у вигляді благодійного внеску. Перший раз ви заплатили зі своїх податків туди, в Тернопіль.

Амбулаторна допомога

Це широкий спектр послуг. Тут і лікування кардіологів, ендокринологів, неврологів, офтальмологів, жіноча консультація та інших. Аналізи, рентген, ультразвукове дослідження. Дитяча стоматологія. Для дорослих – лише екстрена. Хірургічні втручання амбулаторно.

Пріоритетні амбулаторні послуги – в окремих пакетах, кожна із ендоскопією та забезпеченням анестезії під час проведення.

– Гістероскопія (діагностична / з ендоскопічною маніпуляцією)
– Езофагогастродуоденоскопія (діагностична / з ендоскопічною маніпуляцією)
– Колоноскопія (діагностична / з ендоскопічною маніпуляцією)
– Цистоскопія (діагностична / з ендоскопічною маніпуляцією)
– Бронхоскопія (діагностична / з ендоскопічною маніпуляцією)

Стаціонарна допомога

Тут усе необхідне терапевтичне лікування, аналізи, різні маніпуляції, а також хірургічні операції. Якщо заклад має для цього умови.

Окремий пакет – хірургічні операції. Це всі операції різних рівнів складності. І залежно від цього, змінюється і тариф, за яким платить НЗСУ. Що складніше операція, то більше коштів перераховують лікарні.

А ще реабілітація недоношених або хворих немовлят, дорослих і дітей з ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи.

Психіатричні пакети: загальний та для осіб із розладами унаслідок опіатів.

Паліативна допомога – стаціонарна та мобільна.

Гемодіаліз.

Лікування Вірусу імунодефіциту та туберкульозу.

Є і пріоритетні напрямки. Лікування гострих інсультів та інфарктів. Пологи, разом із кесаревим розтином. А також допомога новонародженим у складних випадках.

До онкології входить три пакети:

– Мамографія грудних залоз
– Хіміотерапія дорослим і дітям.
– Радіологічне лікування

Але важливо, що безкоштовні ці послуги будуть лише для тих, хто підписав декларацію із сімейним лікарем.