Як зміниться кільцева дорога Львова після реконструкції

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Існуюча об’їзна дорога Львова уже давно не справляється з тим трафіком, який щоденно через неї проходить. На окремих ділянках він сягає понад 30 000 транспортних засобів на добу. Так, значна частина цього трафіку є транзитною і труднощів додає ще й відсутність північної ділянки об’їзної дороги, внаслідок чого вантажні TIRи вимушено проходять через місто в районі вулиць Хмельницького та Шевченка.

Зняти це навантаження, а точніше розподілити трафік вантажного транспорту, що транзитом проходить через Львів, зможна лише шляхом дороговартісних та якісних інфраструктурних змін.

Про майбутню реконструкцію важливої артерії Львова, скільки часу це займе, запитали у керівника Служби автомобільних доріг Львівщини Олега Берези.

Ділянку довжиною 15 км Кільцевої дороги Львова від Рясне-Руської до Солонки планують розширити до чотирьох смуг – по дві полоси в кожен бік. Населені пункти, що пролягають уздовж траси, будуть відгороджені шумозахисними екранами. Також займуться ділянкою від Пасік-Зубрицьких до Солонки.

Зазначається також, що на цей час вже готова необхідна проектна документація для реконструкції Західного обходу Львова від с. Рясне-Руська до Холодновідки км 0+000 – км 6+000. Триває експертиза проекту.

Крім того, розпочалися процедури з підготовки до викупу та вилучення земель.

Нова дорога відповідатиме параметрам категорії І-Б, а відтак швидкість руху на деяких ділянках зросте до 110 км на годину, а усі повороти ліворуч будуть заборонені. Лише на спеціальних підземних чи наземних розв’язках можна буде виконувати розвороти.

За словами Олега Берези, існуючий міст закривати не будуть, тож транспорт курсуватиме без особливих обмежень під час будівництва нового мосту. Лише після завершення цих робіт, стартує реконструкція старого мосту, тоді транспорт безперервно перенаправлять в обхід вже по новій ділянці дороги.

Біля Рудного та інших населених пунктів, що розташовані вздовж оновленої дороги, з’являться дорожні захисні екрани, якими їх відгородять від траси.

Водночас на уточнююче питання кореспондента Львівського порталу про те, скільки часу потрібно на втілення всього проєкту, Олег Береза зазначив: «Увесь процес реконструкції доволі тривалий, але сподіваємося, що за три-чотири роки він буде повністю реалізований».

Розбудова існуючої об’їзної дороги Львова вирішує не лише питання транзиту через місто, а й суттєво покращує сполучення у всій новоствореній Львівській ОТГ. Зокрема, якщо візьмемо до прикладу її південно-західну частину та найбільш густо заселений район Сихів, то затори на Городоцькій, Стрийській, проспекті Червоної Калини та вулиці Зеленій також вдасться мінімізувати завдяки анонсованим учора заходам.