Неділя, 26 Травня

Як змінились ціни на житло в новобудовах Львова за час війни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За понад 100 днів війни середня ціна за метр у новобудовах Львова зросла на 90 доларів. Про це йдеться у дослідженні аналітиків ЛУН.

Аналітика ЛУН показує, що ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва – повернулись до довоєнного рівня, а у Львові – зросли в усіх класах будівництв.

Львівський регіон

Віддалена від зон бойових дій західна частина країни демонструє повернення до будівництва на понад 80-90% об’єктів. Так середня ціна за метр новобудов у Львові на сьогодні зросла на 90 доларів в порівнянні з лютневою. І цей ріст спостерігається у всіх класах житла.

Аналітики також проаналізували ціни на житло в новобудовах Київського регіону. Зазначається, що на третьому тижні червня, середня ціна повернулась до лютневої. Це пов’язано з двома факторами. По-перше, 83 об’єкти відновили діяльність (на противагу 57 у травні), тому сьогодні середня ціна точніше зображає ситуацію на ринку, котру можна порівнювати з лютим.

А по-друге, спостерігається неоднакова поведінка забудовників щодо власної цінової політики. Так 60% новобудов столиці не змінили ціни у доларах США з лютого, 30% – підвищили, а 10% – відчутно знизили вартість метру у власних будинках, що привело середню ціну до рівня лютневої – 1270 доларів за метр.

«Аналіз в розрізі різних класів демонструє, що економ- та комфорт-варіант повернулись до лютневих цін, бізнес-клас трохи впав у ціні. Графік преміуму «стрибає» через те, що в цьому класі робота відділів продажу тільки починає відновлюватись і даних для аналізу цін ще недостатньо», йдеться в повідомленні.

Серед усіх південних областей відновлення будівництва найбільш динамічне в Одеському регіоні. Зміна вартості у кожному з класів також сигналізує, що забудовники намагаються знайти оптимальну ціну за сьогоднішніх умов.