Середа, 29 Листопада

Як вимкнути “сповіщення ДСНС” на Android та iOS

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Із 7 вересня розпочалось тестування нової системи інформування про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell, інформує Galinfo.

Державна служба з надзвичайних ситуацій надсилає тестові повідомлення зі звуковим сигналом на телефон.

Нова система оперативного інформування працюватиме завдяки технології Cell Broadcast. Як пояснили в ДСНС, вона має значні переваги над SMS-інформуванням:

  • повідомлення передаються набагато швидше;
  • повідомлення надходитимуть абонентам мобільних операторів, які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Тобто ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні, в залежності від ситуації;
  • звуковий сигнал про надходження повідомлення буде навіть у тому випадку, якщо звук на телефоні вимкнений, щоб на сповіщення обов’язково звернули увагу та реагували відповідно до інструкцій та порад щодо дій у різних загрозах.

Багато користувачів в соцмережах запитують, як вимкнути дані сповіщення на час тестування системи.

Для того, щоб вимкнути сповіщення про надзвичайні ситуації, на телефонах під керуванням операційної системи Android, необхідно зайти в “Налаштування” – “Паролі та безпека” – “Сповіщення про надзвичайні події”. Та вимкнути опцію “Тестові сповіщення”.

На iOS необхідно зайти в “Налаштування” – “Сповіщення” та з самого низу вимкнути “Екстрені оповістки”.

Важливо! Всі дії ви виконуєте на власний ризик та власну відповідальність. Не рекомендуємо вимикати сповіщення від Державної служби України з надзвичайних ситуацій у своїх телефонах, адже вчасне попередження може врятувати вам життя. Обов’язково увімкніть дані сповіщення після завершення тестового періоду!