П’ятниця, 23 Квітня

Як виглядатиме вулиця Гетьмана Мазепи після перепланування та реконструкції

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові у 2017 році розробили план реконструкції двокілометрової вулиці Гетьмана Мазепи в Шевченківському районі міста. Ремонтні роботи планували розпочати ще у 2018, але з року в рік переносилось через відсутність коштів, а виділялись на інші критичніші об’єкти.

Робочий проект реконструкції розробили та представили в ЛКП «Інститут просторового розвитку». Він є попереднім та не остаточним, але більшість з цього може бути реалізованим у наступні роки.

Вулицю планують повністю перепланувати, розширивши з двох смуг до чотирьох, включаючи смуги для громадського транспорту. Тут будуть острівці безпеки, велодоріжка, нове освітлення, вуличні меблі, насадження та пішохідні зони.

На даний час вулиця Гетьмана Мазепи має дві смуги руху – по одній в кожен бік. Проектом планується, що після реконструкції вулиця розшириться до чотирьох смуг – по дві в кожен бік. При цьому крайні праві смуги будуть призначені для приватного транспорту, а посередині вулиці будуть облаштовані виділені смуги для громадського транспорту.

Реконструкція вул. Гетьмана Мазепи

Насамперед прагнуть забезпечити доступність інфраструктури вулиці та громадського транспорту для маломобільних груп населення; розвинути можливості громадського транспорту та відокремити його від руху приватного, шляхом влаштування смуг громадського транспорту та відділенням від приватного делініаторами, а також створити сучасну та безпечну велоінфраструктуру стимулюючи цим розвиток сталої мобільності.

Особливістю смуг громадського транспорту в даному проекті є те, що вони розташовані праворуч та ліворуч від осі вулиці. Це буде сприяти зменшенню затримок громадського транспорту на перехрестях.

Для реалізації лівоповоротних потоків передбачено влаштування окремих смуг, які розташовуються між смугами громадського транспорту та регулюються світлофорами.

На вулиці будуть розміщенні зупинки громадського транспорту «острівного» типу шириною, розташовані між смугою громадського та приватного транспорту. Влаштування «острівних» зупинок громадського транспорту змусить приватний транспорту оминати зупинки справа, що зменшить швидкість руху приватних автомобілів та підвищить безпеку руху. Усі зупинки будуть обладнані пандусами, щоб люди без проблем могли на них потрапити. Зупинки будуть розташовані або одна навпроти одної, або трохи зміщені. До зупинок заплановано облаштування пішохідних переходів, які також слугуватимуть переходом через всю проїзну частину.

Необхідність смуг громадського транспорту обумовлена тим, що через вул. Мазепи пролягають 6 міських автобусних маршрутів, 1 тролейбусного (в перспективі розвитку електротранспорту планується продовження тролейбусного маршруту на вул. Хмельницького) та приміські автобусні маршрути.

Ширина смуги громадського транспорту становитиме 3,5 м, приватного – 3,0 м. По всій довжині вулиці будуть облаштовані велосипедні смуги шириною 1,85 м, які будуть розташовані між смугами руху приватного транспорту та тротуаром. На вулиці також передбачається влаштування місць для паркування.

На перехресті вул. Мазепи і вул. Замарстинівської передбачено влаштування кільцевої розв’язки з двома смугами руху на якому і буде відбуватися розділення потоків по смугах руху на приватний та громадський транспорт.

Розв’язка на вул. Мазепи та вул. Замарстинівська

На перехресті вул. Мазепи – Орлика облаштують регульований пішохідний перехід з острівцем безпеки.

На перехресті з вул. Мазепи – Миколайчука планують облаштувати додаткові лівоповоротні смуги для приватного транспорту.

Перехрестя вул. Мазепи – вул. Миколайчука

Також проектом передбачено забезпечені умови для облаштування двох нових тролейбусних маршрутів.

Share.