Вівторок, 28 Травня

Як виглядає всередині Свірзький замок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У селі Свірж Перемишлянського району Львівської області вперше за 50 років для огляду відкрили Свірзький замок. Про це повідомляє кореспондент “Вголосу”.

Для огляду замок відкрила Спілка архітекторів України. Там вони розмістили невеличку експозицію, яка розказує про історію стародавнього приміщення. Для цього у кімнатах замку встановили інформаційні таблички та зображення того, як раніше виглядала ця пам’ятка архітектури.

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

Над виставкою у замку працювали художник Володимир Костирко, зберігачки фондів Львівського музею історії релігії Світлана Тимків та Анастасія Камалдінова, музикант і дизайнер Павло Гудімов. Самостійно потрапити всередину Свірзького замку без екскурсійного супроводу не можна. Організатори експозиції це аргументують тим, що у замку немає наглядачів.

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

Відкритим для відвідувачів Свірзький замок буде до кінця листопада.

Замок відкритий для відвідувачів із четверга до неділі, з 11 до 17-ї години. Відвідувати замок можна тільки екскурсійними групами. Організатори кажуть, що взимку графік відвідування, можливо, зміниться через відсутність опалення в замку та нестачу персоналу для догляду за ним. Однак із весни в замку знову планують розпочати активну діяльність і залучити меценатів та грантодавців.

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

© vgolos.com.ua

Нагадаємо, замок у с. Свірж закладений у XV столітті Андрієм і Мартином Свірзькими, вперше згадується у 1484 році. Спершу замок був суто оборонною мурованою спорудою. Неодноразово перебудовувався, рік завершення одного з етапів робіт вказано безпосередньо на стінах — над центральною брамою з внутрішньої сторони збереглося вирізьблене число “1530”.

*Огляд виставки можливий тільки при екскурсійному супроводі. Групи приймаються та формуються за записом по тел. +38 (096) 7218868