Як виглядає площа Двірцева у Львові перед відкриттям першої відремонтованої частини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наприкінці тижня у Львові планують відкрити після реконструкції першу частину площі Двірцевої. Йдеться про праву частину площі, де розташована автостанція. Цю ділянку повністю віддали під громадський транспорт: тут облаштували кінцеві зупинки для автобусів та трамваїв.

Як розповів у своєму блозі заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий, деякі роботи ще завершуватимуть, втім трамваї та автобуси готові запускати, адже вже встановили контактну мережу та поклали верхній шар асфальту.

Роботи на другій частині площі будуть дещо тривалішими через складнощі конструкції фонтану, тож його її планують відкрити навесні. Наступного року також розпочнуть реконструкцію вулиці Чернівецької та будуватимуть підземний паркінг під сквером, якщо знайдуть інвестора. Поки що ж як парковку використовуватимуть відкритий паркінг «Укрзалізниці».

За словами Андрія Білого, незабаром у цій частині будуть ще більші зміни, зокрема демонтують жовтий кіоск та перефарбують автовокзал “Двірцевий”. Однак, коли це станеться, він не уточнив.

“Дуже всіх хвилює цей МАФ жовтий. Можу сказати, що вже є рішення суду про його демонтаж і юридичний департамент Львівської міської ради цим займається. Я не знаю, скільки це займе в часі, але я таки план, щоб його тут не було, — сказав Андрій Білий.— Насправді коли площа міняє свій вигляд, то всі навколо стають більшими естетами. І навіть переконав керівника автостанції, що це має бути не просто якась жовто-червона будівля, яка абсолютно вибивається з контексту, а має бути все-таки продуманий дизайн автостанції”.

Нагадаємо, що площу Двірцеву почали реконструювати 1 березня. Другий етап реконструкції розпочали 22 березня: закрили автостанцію та перенесли її за двома локаціями. З 26 березня для проїзду закрили праву частину вулиці Чернівецької, а на лівій організували реверсний рух. У травні на площу перестали курсувати трамваї.

Вартість робіт, які виконує ТзОВ «Онур Конструкціон», становить 165,5 млн гривень без урахування підземного паркінгу. Проект виготовили у ЛКП «Інститут просторового розвитку», за яким на площі розділять потоки громадського та приватного транспорту, облаштують велодоріжки, озеленення та перенесуть зупинки громадського транспорту ближче до залізничного вокзалу.