Понеділок, 15 Квітня

Як виглядає оновлена площа Двірцева після відкриття?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У суботу, 7 грудня, на площу Двірцеву відновили курсування міські трамваї. Таким чином першу чергу реконструкції площі біля головного вокзалу офіційно завершили.

Відтепер на площу Двірцеву курсують трамваї №1 (Вокзал-Погулянка),№4 (Вокзал-Вернадського) та №9 (Вокзал-Миколайчука). Трамваї №6 далі наразі їздять до «Скрині». На нових автобусних зупинках на площі Двірцевій будуть зупинятися 5 маршрутів: №10,16,29,31,32 та усі нічні автобуси.

Під час першої черги реконструкції на площі біля вокзалу облаштували платформи для висадки й посадки пасажирів трамваїв, автобусів, повністю замінили контактну мережу. Поблизу кінцевої зупинки облаштували нову будівлю диспетчерської та електронне інформаційне табло.

Фото: Олег Шмід

Напередодні відкриття площі Двірцеву перевірили на доступність для людей з інвалідністю.

Фото: Олег Шмід

«Перший рейс трамваю на площу сьогодні був виконаний о 05:46. Зараз всі трамваї курсують вже за графіком. Як і очікувалось, пасажири залишають позитивні відгуки про ремонт площі, облаштування інфраструктурних елементів, зокрема, щодо доступності та безбар’єрності», – додав Білий.

Фото: Олег Шмід

Фото: Олег Шмід

Роботи з реконструкції площі виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Ремонт на площі Двірцевій стартував весною 2019 року. У травні трамваї перестали їздити до вокзалу, натмоість кінцеву зупинку облаштували біля ТЦ «Скриня».

Перші автобуси зранку 7 грудня

Із настанням тепла у 2020 році продовжать реконструкцію площі Двірцевої та почнуть ремонт вулиці Чернівецької, що веде до вокзалу.

Дорожнє покриття для приватного транспорту на Чернівецькій вулиці заплановано зробити асфальтованим. При цьому бруківку на вулиці залишать.

“Управління охорони історичного середовища зверталося до нас із проханням подумати, як можна зберегти бруківку. Ми для себе прийняли рішення вкласти пішохідну смугу та трамвайну колію бруківкою, що лежить на площі Двірцевій. Це забезпечить фізичний пріорітет трамваю перед іншими транспортними засобами. Наприклад, автобус, котрий їде по асфальту та наближається до смуги з бруківкою, автоматично буде пригальмовувати, пропускати трамвай і тільки після того переїжджати колії», – пояснює Олександра.