Середа, 28 Лютого

Як вибрати бюджетний смартфон

Виробники телефонів ледь не щомісяця представляють нові моделі, постійно вдосконалюючи якість камер і екранів, підвищуючи потужність процесорів, додаючи нові функції. Але не всім споживачам потрібні всі ці «фішки». Чимало користувачів купують телефон у якості додаткового, наприклад, для роботи. В такому випадку їм потрібен найпростіший смартфон, який підтримує лише базові функції. Відомі бренди приділяють небагато уваги бюджетному сегменту, але це не означає, що ніша пустує.

Характеристики дешевих смартфонів

Сьогодні не проблема купити смартфон, який буде коштувати дешевше деяких кнопкових телефонів. У нього буде простенький дизайн, не надто яскравий дисплей з роздільною здатністю HD, але колись всі дисплеї смартфонів мали саме таку роздільну здатність. На високохудожні фото з таким гаджетом не варто розраховувати — камера тут скоріше призначена для того, щоб сфотографувати якийсь документ. Продуктивності «заліза» вистачатиме лише на найменш вибагливі ігри. Навряд чи виробник перейматиметься прикрашанням інтерфейсу — частіше в бюджетних смартфонах встановлюється «чистий» Андроїд.

Водночас завдяки такому простенькому пристрою можна буде спілкуватися у месенджерах, шукати інформацію в інтернеті, прокладати маршрути по картах, встановлювати потрібні програми — фактично робити те ж саме, що й з дорогим смартфоном.

Недоліки бюджетних телефонів

Якщо бюджет зовсім обмежений, доведеться змиритися з тим, що телефон буде від не дуже відомого бренду. Треба бути готовим до не надто вдалої локалізації — меню може бути перекладено некоректно, десь можуть з’являтися ієрогліфи.

Якщо дещо збільшити бюджет, можна вже обирати серед моделей минулих років від Samsung, Xiaomi та інших відомих брендів. Але тут чекатиме інша проблема — виробники доволі швидко припиняють випускати оновлення операційної системи для старих моделей, отже, чимало програм просто не будуть запускатися на смартфоні.

Тож, як бачимо, купити смартфон за невеликі гроші можна, але доведеться чимось поступитися. Але, якщо йдеться про покупку робочого телефону, то з такими обмеженнями можна змиритися.