Субота, 25 Вересня

Як вступники 2020 року можуть отримати відстрочку від призову

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Призовники, які планують вступити у вищий навчальний заклад після школи чи після професійно-технічного училища, технікуму, під час проведення весняної призивної кампанії на військову строкову службу, мають можливість отримати відстрочку.

Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті та у прес-службі Міністерства освіти і науки України.

У зв’язку з карантином весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду №179-р від 26.02.2020 року (зі змінами від 15.04.2020). Важливо, що пунктом 5 цього документа визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Щодо випускників коледжів та університетів, то Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовані рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Як пояснили у Львівському обласному військовому комісаріаті, щоб отримати відстрочку необхідно з’явитися на засідання районної призовної комісії, написати заяву з відповідним проханням на ім’я голови районної РПК та надати необхідний пакет документів, який підтверджує намір абітурієнта на вступ у ВНЗ.

Станом на вчора 97 юнаків звернулись з відповідними зверненнями до голів районних призовних комісій. Надалі їх заяви розглядатиме обласна районна комісія.

За словами військового комісара Львівщини полковника Олександра Тіщенка військкомати не ухвалюють таких рішень і не впливають на їх ухвалення. Це компетенція районної та обласної призовної комісії.

Після вступу у вищий навчальний заклад юнак має надати до військового комісаріату довідку про те, що він проходить навчання у ВНЗ та отримати відстрочку на термін навчання. Така довідка надається протягом усього періоду навчання один раз на рік.

Зазначимо, відстрочка надається тільки тим призовникам, які навчатимуться на денній (стаціонарній) формі навчання. Заочна форма навчання права на відстрочку не надає.

Share.