П’ятниця, 19 Липня

Як у Львові забрати машину зі штрафмайданчика і скільки потрібно заплатити

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Щоб забрати своє авто зі штрафмайданчика у Львові водію/власнику необхідно сплатити адміністративне стягнення за порушення та вартість послуг евакуації автомобіля, а також зберігання. Ця сума залежить від ваги транспорту. Про це у відповіді на запит Tvoemisto.tv повідомили в управлінні безпеки Львівської міської ради.

Що робити, якщо автомобіля нема там, де ви його залишили?

Водій або власник автомобіля повинен спочатку звернутись на оперативну лінію 102, повідомити вулицю та описати транспортний засіб, який могли евакуювати. Після цього черговий поліції має пояснити, куди і чому забрали авто.

Далі водій повинен приїхати в Управління державної автомобільної інспекції у Львівській області (вул. Перфецького, 19), де на нього складуть постанову. Після оплати штрафу та послуг евакуації й простою авто водій може поїхати на штрафмайданчик та забрати транспорт.

Скільки доведеться заплатити? 

Транспортування автомобіля на спеціальний майданчик повною масою до 2000 кг включно становить 1862 грн. Якщо вага авто від 2001 до 3000 кг, то власнику доведеться сплатити 2173 грн. У випадках, коли автівка важить від 3001 кг, то сума стягнення становитиме 2638 грн. В управлінні зазначили, що найчастіше автомобілі евакуюють із центральної частини Львова.

Також кожна доба стоянки на спеціальному майданчику обійдеться у 120 гривень

Станом на сьогодні у Львові є 3 арештмайданчики, що розташовані на вул. Конюшинній,13, вул. Тролейбусна,1, вул. Кривоноса, 6. Щодня туди евакуюють близько 32 автомобілів.

За що найчастіше евакуйовують автомобіль?

Зупинка на пішохідних переходах, зупинка на перехрестях. Також ближче 10 метрів до пішохідного переходу і ближче 10 метрів до перехрестя. Евакуюють авто з зупинки громадського транспорту, з місць виїзду з прилеглих територій. За знак зупинку заборонено, якщо автомобіль становить перешкоду в русі, а також якщо автомобіль зупинився на тротуарі, що унеможливлює рух пішоходів.

До слова, з початку року за порушення правил зупинки, стоянки та паркування інспектори з паркування виписали понад 60 тисяч штрафів на суму майже 25 мільйони гривень. Близько 3% машин евакуйовують.