Середа, 12 Червня

Як у Львові відновлюють одну із найстаріших церков міста

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Станом на зараз у Львові тривають реставраційно-ремонтні роботи церкви св. Параскеви П’ятниці, передає кореспондент Дивись.info.

Як зазначила під час огляду робіт начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, всі роботи у цьому храмі планують завершити вже у вересні.

«Реставрація одного із найстаріших храмів Львова є дуже системною. Справді кілька років тому ще були великі проблем з дахом, але зараз ситуація змінилася повністю і він вже не протікає», – розповіла Онищенко.

За її словами, зараз інша проблема, якої не видно, але, на жаль, ця проблема руйнує пам’ятку – це гідроізоляція.

«Начебто храм добре виглядає, але ці руйнівні процеси необхідно зупинити, щоби він в такому вигляді простояв наступних 300 років. Наразі це останній етап і він буде тривати до вересня», – пояснила Лілія Онищенко.

Своєю чергою, міський голова Львова Андрій Садовий відзначив, що у 2008 році за кошти міста тут зробили повну заміну даху.

«На той час це була дуже велика інвестиція, але вона врятувала саму церкву від руйнації. Ця церква є особлива, бо вона одна з найдавніших і намолених у Львові. Цього року ми використаємо більше 1 млн 200 тис грн, щоб привести до пуття фундаменти, зробити ізоляцію, всі роботи, які необхідно, щоб наступні 100−200 років отці не переживали за технічний стан храму», – наголосив Андрій Садовий.

© dyvys.info

Також він розповів, що цьогоріч в бюджеті Львова заклали 16 млн грн на відновлення, реставрації та реконструкції храмів.

«Але реально ми зробимо набагато більше — більше 30 млн грн, бо і церква Миколая, і на вул. Тершаківців. Дуже багато храмів сьогодні є в реконструкції, бо це пам’ятки архітектури, громади на це коштів не мають», – додав міський голова Львова.

Зазначимо, реставраційно-ремонтні роботи церкви св. Параскеви П’ятниці розпочалися торік. Проектом передбачено влаштування гідроізоляції церкви св. Параскеви П’ятниці. Тендер на проведення робіт виграло ТзОВ «Еталон Ком».

Окрім того, у 2018 році у бюджеті розвитку міського бюджету м. Львова на проведення реставраційних і ремонтних робіт управлінням охорони історичного середовища передбачено 36,1 млн. грн.

Зокрема, передбачено ремонтно-реставраційні роботи даху храму Блаженного Климента Шептицького на вул. М. Кривоноса, 1; ремонтно-реставраційні роботи храму Пресвятої Євхаристії з келіями на пл. Музейній, 3; реставраційно-ремонтні роботи храму Святої Трійці на вул. Тершаковців, 1-а; капітальний ремонт сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі.