Понеділок, 15 Серпня

Як Прип’ять: з’явились фото з “клaдoвищa” львівського автобусного заводу

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

В мережі опублікували свіжі фотографії, як сьогодні виглядає колишній радянський промисловий гігант, який раніше забезпечував тисячі львів’ян роботою – ЛАЗ. Зараз територію планують забудувати IT-центром та житлом.

На території заводу знайшли невеличке кладовище автобусів місцевого виробника, які вироблять до ЄВРО-2012 і трохи після цього.

Світлини з`явилися на сторінці Українська Майстерня Ретро-Бус. На них видно, що недоукомплектовані машини доживають в одному з цехів підприємства. Вочевидь, машини занедбані – на це як мінімум вказує товстий шар пилу.

Фото: mmr.net.ua

Серед представлених моделей – з десяток низькопідлогових автобусів-гармошок та кілька міжміських автобусів виробництва ЛАЗ. Всі автобуси в тій чи іншій мірі не були добудовані.

Фото: mmr.net.ua

Велику екскурсію ЛАЗом раніше опублікували на сайті львівських дослідників explorer.lviv.ua. Фото, зроблені у 2019 році, переносять нас наче у Прип’ять. Колись таке затребуване виробництво тепер загублене посеред активної та густозаселеної частини міста.

Фото: explorer.lviv.ua

Повз рyїни на вулиці Стрийській, 45 львів’яни проходять щодня…

Фото: explorer.lviv.ua

А ось що ховається за його стінами.

Фото: explorer.lviv.ua

Кричить з минулого й невеличка капличка зі статуєю Богородиці посеред залу… Багато особистих речей на своїх місцях, але більше нікому не потрібне.

Фото: explorer.lviv.ua

Фото: explorer.lviv.ua

Фото: explorer.lviv.ua

Складається враження, що люди тікали звідси, не забираючи своїх речей. Тут збереглись кабінети з документацією, телефонами та інструментами.

Нагадаємо, Львівський автобусний завод був заснований у 1945 році. За час свого існування це було одне з найбільших підприємств з виробництва транспорту в СРСР та незалежній України. У 2014 році завод закрили, тепер територію планують забудувати IT-технопарком та житловими комплексами.

Share.