Четвер, 18 Квітня

Як Львів став фіолетовим у Міжнародний день передчасно народженої дитини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора, 17 листопада, у світі відзначали Міжнародний день передчасно народженої дитини. Фіолетовий колір найчастіше використовують для позначення проблеми недоношених дітей. В цей день архітектурні споруди всього світу підсвічують фіолетовим кольором. Львів у черговий раз долучився до цього свята життя – фасад Львівського оперного театру та балету імені Соломії Крушельницької знову підсвітили фіолетовою ілюмінацією.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

З нагоди свята у неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні відбулася зустріч батьків передчасно народжених немовлят з батьками виписаних дітей.

© Eugene Shchyrba

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак розповіла, що ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про таку проблему і як її долати.

«Вже більше десяти років минуло, відколи ми створили обласну програму, яка називається: «Стратегія подолання материнської дитячої смертності». Назва не дуже милозвучна, але за нею та колосальна робота, яка дала можливість мати ресурс, завдяки якому наші лікарі можуть виходжувати діток із критично низькою масою тіла. Колись передчасне народження – це був вирок, а сьогодні нові технології, добрі результати, які дозволяють діткам бути живими й здоровими. Та обладнання, яке є зараз у нас, потребує оновлення, і ми працюємо над цим, щоб могти добиватися ще кращих результатів», – повідомила Ірина Микичак.

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, тобто в середньому це кожна десята дитина з народжуваних. Більше ніж мільйон з цих дітей вмирають невдовзі після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або відчувають проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смертей новонароджених дітей в світі. Стосовно нашої країни, то щорічно в Україні народжується близько 500 000 тис. дітей, 24 000 тис. з них з’являються на світ раніше визначеного терміну. Зокрема, у Львівській області щорічно народжується 1000 таких немовлят.

За рекомендацією ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я), недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно (менше 37 повних тижнів). Недоношеними дітьми є діти із малою масою тіла, тобто менше ніж 2500 грам.

Для передчасно народжених дітей характерною є функціональна незрілість: центральної нервової системи, терморегуляції, органів дихання, травлення, кровообігу, кровотворення, імунної системи.

Довідка

Міжнародний день передчасно народженої дитини заснований 2009 року за ініціативи Європейського фонду з догляду за новонародженими дітьми. У 2015 році наша Україна теж долучилася до всесвітньої ініціативи відзначення дня передчасно народженої дитини задля привернення уваги та інформування нашого суспільства про проблему передчасно народжених дітей.