Середа, 22 Травня

WSJ: Північна Корея почала передачу балістичних ракет росії, а Іран планує продати їх

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

росія планує купити в Ірану балістичні ракети малої дальності та протягом останніх тижнів вже почала отримувати балістичні ракети з Північної Кореї. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на неназваних американських чиновників.

Як пише видання, такі наміри москви викликали «глибоке занепокоєння» в адміністрації президента США Джо Байдена. Ракети можуть поставити вже цієї весни, але, на думку чиновників, угода не завершена.

«Сполучені Штати стурбовані тим, що російські переговори про придбання балістичних ракет малої дальності в Ірану активно просуваються. За нашими оцінками, росія хоче придбати ракетні системи в Ірану», — заявили співрозмовники WSJ.

Вони розповіли, що росія впродовж останніх кількох тижнів отримала кілька десятків балістичних ракет і пускові установки до них від Північної Кореї, а також запаси артилерії. На початку листопада 2023 року в Головному управлінні розвідки казали, що доказів надання балістики не мають.

США побоюються, що посилення співпраці москви з Тегераном не лише допоможе росії у війні проти України, а й покращить військовий потенціал Ірану на Близькому Сході і потенційно забезпечить надходження для підтримки його економіки, яка постраждала від західних санкцій, ідеться в матеріалі.

У листопаді американські чиновники казали, що Росія допомагає Тегерану розвивати свої можливості зі збору супутникових даних, а також пропонує «безпрецедентну оборонну співпрацю» у галузі військової електроніки та протиповітряної оборони.

Іран передав росії тисячі дронів-камікадзе Shahed, якими окупанти щодня атакують Україну, вбиваючи людей. Повідомлення про те, що рф хоче отримати від Тегерана балістичні ракети були ще у 2022 році. російська та іранська делегації неодноразово проводили зустрічі на різних рівнях.

У грудні 2023 росіяни відвідали навчальний полігон в Ірані, щоб спостерігати за балістичними ракетами, зокрема ракетою малої дальності Ababil. Як пише WSJ, тоді бажання Москви придбати ракети в Ірану, на думку американських посадовців, було очевидним.