Понад 80% переселенців оцінюють, що ставлення населення до них, як до переселенців, є позитивним. Ще 14% говорять, що ставлення є нейтральним. Про негативне ставлення говорять – 1-2%. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», які презентував директор Олексій Антипович, пише Твоє Місто.
Опитування проводили упродовж 13-23 травня у Львові, Дрогобичі, Самборі, Стрию та Червонограді.
Дещо стриманою є оцінка місцевого населення щодо ставлення до переселенців, які прибули на Львівщину. Зокрема, понад 50% людей кажуть, що ставлення позитивне. Третина опитуваних говорить про нейтральне ставлення. Кожен десятий мешканець Львівщини каже про негативне ставлення до ВПО. Цілком негативне – 3%.
Щодо поселення внутрішньо переміщених осіб, то чверть опитуваних мешканців Львова та області зазначили, що вже розмістили у себе переселенців, ще 15% – готові розселити і 57% – не готові.
61% ВПО вважають, що не існує напруження у відносинах між переселенцями і місцевими жителями, 36% – іншої думки. Серед місцевих жителів про певне напруження говорять 52%, про його відсутність – 42%.
Щодо ймовірного порушення соціальних норм та непристойної поведінки з боку біженців з інших регіонів України, то 39% опитаних мешканців міст Львівщини кажуть, що їм невідомі факти. Ще 32% знають про такі випадки виключно із засобів масової інформації, а ось 27% стикалися з такими випадками особисто.
Додамо, у дослідженні брали участь постіійні мешканці та тимчасові переселенці від 18 років і старші у містах: Львів, Дрогобич, Самбір, Стрий, Червоноград. Вибірка серед постійних мешканців репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів – мешканці міст області (Львів – 800, інші міста – 400). 800 респондентів – переселенці, розміщені у великих містах області (Львів – 400, інші міста – 400). Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,8% – опитування містян, не більше 3,5% – опитування переселенців.