Понеділок, 11 Грудня

Володимир Зеленський зустрівся у Львові з Президенткою Європарламенту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Володимир Зеленський у межах робочої поїздки до Львова зустрівся із президенткою Європарламенту Робертою Мецолою. Про це повідомили на сайті Офісу президента, пише Суспільне.

Під час зустрічі Володимир Зеленський подякував Роберті Мецолі за підтримку України з перших днів повномасштабної війни та за важливі ухвалені рішення.

“Зокрема, як це було 1 березня минулого року, коли на другий день після подання нашої заявки на членство в ЄС Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку та необхідність надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі”, — каже Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський та Роберта Мецола обговорили просування української формули миру та перспективи залучення до майбутнього саміту на підтримку миру широкого кола країн, зокрем, країн Глобального Півдня.

Президент України сказав, що Україна прагне завершити виконання рекомендацій Європейської комісії та розпочати переговори про вступ до ЄС у 2023 році.

Роберта Мецола та Володимир Зеленський обговорили перспективу функціонування Офісу зв’язку Європейського парламенту в Україні, що сприятиме посиленню співпраці та пришвидшенню євроінтеграційних процесів.

Президентка Європарламенту запевнила у підтримці України в протистоянні російській агресії.

Президент України також відзначив ухвалені Європарламентом резолюції щодо визнання Росії державою – спонсором тероризму, визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу, щодо створення міжнародного трибуналу ad hoc щодо злочину агресії проти України, щодо підготовки саміту Україна – ЄС (із підтримкою формули миру), а також резолюцію до річниці початку повномасштабного вторгнення РФ, у якій, зокрема, міститься заклик надати Україні необхідну зброю.