Вівторок, 21 Травня

“Вікна, все повилітало”: на Львівщині відновлюють пошкоджені будинки після ракетного удару

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора, 14 червня, сили ППО збили над Золочевом, що на Львівщині, російську ракету. Її уламки впали на цегельню. В приміщеннях, які опинилися в епіцентрі вибуху, повибивало вікна та двері, подекуди пошкодило дах. Зараз містяни відновлюють оселі — обтягують вікна плівкою, збирають скло та рахують збитки. Про те, якої шкоди завдала російська ракета місту, дізнавалося Суспільне.

Майстер з ремонту дахів Володимир розповідає, унаслідок вибуху на деяких будівлях позносило по 15-20 листів шиферної покрівлі. Тому від ранку він має багато роботи.

“Ремонтуємо дахи людям. То вже не перший дах, то вже четвертий чи п’ятий”, — каже чоловік.

У багатьох будинках ударною хвилею були пошкоджені вікна. Зараз мешканці там прибирають скло, а вікна тимчасово заклеюють клейонкою.

“Я навіть видів, як летіла та ракета. Ми з колегою ішли додому і виділи — отака бандура летіла. За момент вибух — і все. Буквально це все 10 секунд. Зразу шиби, все повилітало, такий дим стояв стовпом!, — каже мешканець Золочева Петро.

Про відновлення аудиторій до початку навчального процесу думають також у місцевому коледжі. В двох корпусах пошкодило дах, вибило вікна та двері.

“Дверей в аудиторію практично немає. Їх от вирвало. Ми зняли те, що залишилося. Сьогодні будемо збирати комісію і будемо спокійно обстежувати це все і виходити на якийсь певний грошовий еквівалент. Ну він буде не малий, я думаю. Тому що тут 39 вікон, в тому корпусі потребують заміни дев’ять вікон, два дахи і плюс косметичний ремонт”, — каже в. о. директора Юрій Болюбаш.

Найбільшої шкоди російська ракета завдала цегельному заводу. Там ударною хвилею знесло покрівлю та стіни. За словами голови Золочівської районної ради Ореста Кавецького, вже є компанія яка зголосилася допомогти у відбудові підприємства.

“Вчора (14 червня, — ред.) був дзвінок від власника цієї компанії, яка готова надати якусь певну благодійну допомогу для того, щоб відновити цей дах”, — каже Орест Кавецький.

Загалом уламками ракети та вибуховою хвилею в місті були пошкоджені 28 житлових будинків, три об’єкти торгівлі та три адмінбудівлі.

“Об’єднаємо зусилля, всі інституції для того, щоб усунути всю цю шкоду, яка була нанесена тими ракетами”, — каже Орест Кавецький.