Середа, 28 Лютого

У бою, від рук ворога, загинув український поет Юрій Руф

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 квітня захищаючи нашу батьківщину, від рук ворога загинув Герой, український поет, письменник, громадський діяч і засновник літературного проєкту «Дух Нації» Юрій Руф, пише Твоє Місто.

«З сльозами на очах пишу даний пост… вчора 1 квітня загинув захищаючи нашу батьківщину від рук ворога наш Герой Юрій Руф», – повідомила Галина Прядка.

З її слів, Юрій Руф з перших днів війни, будучи резервістом другої групи, пішов добровольцем на фронт. У лавах львівської 24-ї бригади Юрій воював на Луганщині.

Останнім дописом у Фейсбуці Юрія Руфа був патріотичний вірш.

Юрій Руф (Юрій Романович) – український поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту «Дух Нації».

Народився 1980-го року на Тернопільщині. Серед публікацій: «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Поезію Юрія включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

Юрій Руф відомий критичними поглядами на традиційну українську поезію, де, за його словами, українців переважно зображають, як бідних і нещасних. Така поезія занижує самооцінку та почуття національної гордості. Тому Юрій вважав свою поезію одним із типів поетичної пропаганди патріотизму. Він пропагував поетичні рядки, спрямовані на підвищення бойового духу, мотивацію та почуття національної гордості.

Його збірка «На зламі епох» (2015) присвячена українським героям нинішньої російсько-української війни, там є вірші, що згадують окремих осіб, військових частин, українських воїнів, боїв та інших військових подій.

Юрій Руф жив у Львові, він батько двох дітей.