Середа, 24 Квітня

На Львівщині розслідують 16 справ, пов’язаних з гуманітарною допомогою

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська обласна прокуратура веде 16 справ про порушення, пов’язані з гуманітарною допомогою. Йдеться про зловживання коштами, ввезення під виглядом гуманітарки нових брендових речей на продаж, отримання хабаря за автомобіль, який скерували в Україну як гумдопомогу. Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомили у відділі інформаційної політики обласної прокуратури.

«Досудове розслідування у 14 справах веде головне управління поліції Львівщини, ще у двох – ДБР. Справи йдуть за різними кваліфікаціями. Є і 201 стаття ККУ (контрабанда), і 190 стаття ККУ (шахрайство), і 358 статя ККУ (підроблення документів), і навіть 191 стаття ККУ (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем)», – повідомляють у прокуратурі.

Також додають, що порушені справи стосуються і «дрібних волонтерів», і великих волонтерських організацій, і посадових осіб та громадських діячів.

«Є випадок із заступником міського голови Пустомитів. Також є фізична особа, яка шахрайським способом заволоділа коштами, йдеться про 140 тисяч гривень. 20-річний чоловік продавав волонтерам звичайні металеві пластини. Ще одна фізична особа, пов’язана з благодійним фондом, намагалась під виглядом гумдопомоги ввезти в Україну новий одяг, щоби продати його, у Львові зокрема. Окрім цього, є справа ексчиновника ЛОДА Романа Матиса і журналіста Євгена Шпитка – це люди, які мали дотичність до волонтерських організацій», – нагадують у прокуратурі.