Неділя, 26 Травня

Вживані автомобілі з Канади можна буде завозити в Україну без сплати мита

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Автомобілі з пробігом із Канади через місяць можна буде завозити з нульовим митом. Про це повідомляє портал AUTO.RIA.

Верховна Рада України зі свого боку та парламент Канади – зі свого ратифікували «Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою». Угода почне діяти з 1 серпня 2017 року. В широкому переліку товарів, що підлягають імпорту та експорту з нульовим або пільговими ставками, присутні і автомобілі.

Мито на вживані автомобілі, які імпортуються з Канади в Україну, стане нульовим. Деякі нові легкові автомобілі також можна буде ввозити безмитно, але тільки «об’ємні» – бензинові з двигунами від 2,2 до 3,0 літра і дизельні з моторами об’ємом більше 2,5 л.

Решта автівок потраплять під семирічний графік послідовного зниження ввізного мита (цифра 7 в таблиці) – тобто, в підсумку, на восьмий рік мито на всі типи легкових авто з Канади стане нульовим.

Бажаючим привезти автомобіль з Канади слід пам’ятати, що, крім мита, так зване «розмитнення» включає податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% від оціночної вартості транспортного засобу і акцизний збір, розмір якого залежить від віку автомобіля, типу та об’єму його двигуна.

Також залишається в силі вимога відповідності автомобіля стандарту Євро-5, з доказами цього стандарту можуть виникати деякі проблеми на етапі сертифікації.

Оскільки на авторинку Канади найбільше американських брендів, слід завчасно подбати про змінну оптику та інші елементи європейського зразка, про які можуть запитати перед видачею сертифіката.

Ще одна стаття витрат – контейнерна доставка до порту, послуги посередників для купівлі авто в Канаді (якщо ви особисто не збираєтеся летіти за авто), та поїздка за машиною в Польщу або Німеччину (часто з метою економії коштів і часу, доставка замовляється, наприклад, в порт Гданська чи Гамбурга, а звідти вже машина їде своїм ходом).