П’ятниця, 19 Квітня

Винниківський музей отримає унікальний меч епохи вікінгів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Комунальному закладі Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» (Львів-Винники) з 12 березня відкриється виставка «Врятовані скарби України», на якій буде експонуватися унікальний

Про це повідомив директор К З Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» Ігор Тимець.

Він поінформував, що 5 березня о 12.00 у Національному заповіднику «Софія Київська», в Будинку митрополита, міністром культури України Євгеном Нищуком, представниками Міністерства культури України та Національного науково-дослідного реставраційного центру України, за участі першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, та мера міста Винники Володимира Квурта, відбудеться урочиста передача меча каролінгського типу Х ст. до Комунального закладу Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей».

Унікальна зброя Х сторіччя оздоблена сріблом і має всі ознаки родинної реліквії, якою, можливо, володів знатний воїн та його нащадки.

«Унікальний взірець середньовічного зброярського мистецтва, знайдений на Львівщині, намагалися нелегально вивезти за межі України, однак на естонській митниці порушників було затримано, а меч «епохи вікінгів» передано на реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

Художником-реставратором творів з металу вищої категорії Віктором Голубом були розкриті інкрустовані сріблом деталі ефесу, декоровані прямими та косими хрестами, скандинавською плетінкою та ланцюгами в техніці черні. Такий декор серед відомих каролінгських мечів до сьогодні не зустрічався.

Оздоблення та символіка свідчать про те, що меч міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору — що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Тепер ця унікальна річ буде експонуватися в КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» (Львів-Винники), — розповів Ігор Тимець.

Історико-краєзнавчий музей © http://spilka.in.ua/

Довідка. Історико-краєзнавчий музей міста Винники створено рішенням Винниківської міської ради першого демократичного скликання в 1991 році. Відкрито постійно діючу експозицію 4 вересня 1994 року, а в 1996 році музей отримав статус обласного.