Вівторок, 27 Лютого

Вибори у нову Львівську ОТГ: перше опитування та рейтинги від соціологів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Місцеві вибори в Україні повинні відбутися наприкінці жовтня цього року. Соціологи вперше провели дослідження щодо настроїв до можливих кандидатів та партій до новоутвореної Львівської ОТГ.

Вибори заплановано провести 25 жовтня 2020 року. Місцеві вибори у Львові вперше пройдуть у форматі «Великого Львова», який тепер включатиме 18 міст і сіл, а загальна кількість виборців зросте з 540 тис. до 570 тис.

Дослідження провела соціологічна агенція Fama на замовлення Zaxid.net.

Рейтинги кандидатів на голову Львівської ОТГ

Проведене опитування показує, що на виборах голови ОТГ за Андрія Садового готові проголосувати 35,1% опитаних (показник моделювання електорального вибору в момент опитування *). Удвічі менше голосів має шанс отримати Руслан Кошулинський (15,7%), утричі менше – Олег Синютка (12,2%). Прикметно, що київська компанія Socis, яка поводила аналогічне опитування приблизно у той же час, показала незначну перевагу Синютки над Кошулинським.

Більше одного відсотка голосів мають шанс отримати ще дев’ятеро політиків – Ігор Зінкевич (7,1%), Ігор Васюник (4,1%), Ярослав Рущишин (3,5%), Оксана Юринець (3,3%), Микола Княжицький (2,8%), Дмитро Добродомов (2,5%), Володимир Квурт (2,5%), Володимир Гірняк (1,9%) та Валерій Веремчук (1,1%).

Водночас 22% виборців Львівської ОТГ взагалі не знають, за кого голосувати, а ще 13% не мають наміру йти на вибори.

Соціологи також досліджували, як можуть розподілитися голоси мешканців ОТГ у другому турі голосування за голову ОТГ. Результати свідчать, що у другому турі Садовий перемагає будь-якого із основних суперників. Якщо ж він не братиме участі у виборах, або не пройде у другий тур, то найбільше шансів на перемогу у Руслана Кошулинського.

Так, при сценарії Садовий/Кошулинський у другому турі чинний мер Львова отримує 39,5%, а його суперник – 29,6%. При сценарії Садовий/Синютка він перемагає з результатом 40,2% : 28,3%. Якщо ж у другий тур із Садовим вийде Ігор Зінкевич, то лідера «Варти» може отримати 18,4%. Схожа ситуація виникає і при сценарії Садовий/Рущишин – це 44,2% за першого і 12,5% за другого.

Найбільш непередбачувана ситуація у другому турі буде, якщо там не буде Садового. У випадку, якщо там зустрінуться Руслан Кошулинський та Олег Синютка, то за одного з лідерів ВО «Свобода» проголосують 30,2% виборців, а за екс-голову ЛОДА – 24,7%.

Рейтинги партій у раду Львівської ОТГ

П’ятивідсотковий бар’єр на виборах до ради ОТГ наразі долають п’ять партій. Проходження ще трьох партій – під питанням, оскільки за них наразі готові проголосувати по 4% респондентів.

Найвищий рейтинг на виборах до ради ОТГ має «Європейська солідарність», за яку готові голосувати 37%. За нею ідуть «Самопоміч» (16%), «Голос» (13%), «Свобода» (7%) та Українська Галицька партія (5%). Кожна з цих партій ще має потенціал збільшити свій рейтинг на кілька відсотків, тобто найімовірніше, що вони таки пройдуть до ради.

Шанси провести своїх депутатів у раду Львівської ОТГ мають також «Батьківщина», «Варта» та «Слуга народу», за кожну з яких готові проголосувати по 4% респондентів. Усі інші потенційні учасники виборчих перегонів отримують менше 3%.

Нагадаємо, що Львівської ОТГ увійшли 18 населених пунктів. Це міста Львів, Винники, Дубляни, селища Брюховичі та Рудне, а також Грибовицька (Великі Грибовичі, Збиранка, Малі Грибовичі), Грядівська (Гряда, Воля-Гомулецька), Зашківська (Зашків, Завадів, Зарудці), Лисиничівська (Лисиничі, Підбірці), Малехівська та Рясне-Руська (Рясне-Руське, Підрясне) сільські ради.