Неділя, 16 Червня

Вулиця Професорська стане пішохідною

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові планують закрити для проїзду вул. Професорську, яка відділяє «Львівську політехніку» від костелу святої Марії Магдалини, де зараз діє Органний зал. Після цього Професорську та територію перед костелом перетворять на спільний громадський простір. Відповідну концепцію представили під час обговорень у межах проекту «Вулиця для всіх» архітектори Антон Коломєйцев та Роман Крушельницький, які спільно з Іриною Дем’янюк та Анною Федак розробили ескізний проект громадського простору. Про це пише Zaxid.net.

Як зазначають архітектори, під час розробки проекту громадського простору коло Органного залу враховували дві основні умови – припинення автомобільного руху по вул. Професорській, створення пішохідної зони біля органного залу і велодоріжки між схилом і проїжджою частиною вул. Бандери. Зараз цю ідею автори проекту обговорюють з мешканцями та громадськими активістами, аби врахувати їхні побажання.

Вул. Професорська розташована між «Львівською політехнікою» і Органним залом

У межах реконструкції громадського простору планують демонтувати бетонну підпірну стінку, яка зараз відділяє вул. Бандери від Органного залу, та відновити зелений схил, який був там раніше. Для зручного спуску зі схилу облаштують пандус і сходи. Між сходами і зупинкою громадського транспорту планують облаштувати додатковий пішохідний перехід.

Автори проекту планують демонтувати підпірну стінку і відновити зелений схил

Під час відновлення схилу планують пересадити ялинки, які там ростуть, адже демонтувати стіну, не пошкодивши дерева, не вдасться. Натомість на площі перед костелом посадять нове листяне дерево.

Тут же бруківкою позначать місце, де раніше була статуя Діви Марії. Крім того, планують встановити невелику чашу з водою і припідняту клумбу з пшеницею. Ці елементи, за задумом архітекторів, матимуть сакральний зміст – позначатимуть чашу з вином і хліб.

Перед костелом планують встановити клумбу з пшеницею та чашу з водою

У нічний час на стіну біля костелу за допомогою світла зроблять проекцію силуетів статуй, які раніше стояли на цій площі, але були втрачені.

Вул. Професорську планують закрити для руху автомобілів і облаштувати на ній кілька функціональних зон – паркування (з боку вул. Устияновича), студентської рекреації, бібліотеки, спортивну та дитячу. Тут планують встановити настили та лавки для сидіння, невеликий дитячий майданчик і стіл для пінг-понгу.

Схема зонування громадського простору на вул. Професорській

На Професорській збережуть бруківку, яка там постелена зараз, проте транзитну зону вулиці замостять неслизькою і зручною для ходіння плиткою.

На вул. Професорській планують розмістити дитячий майданчик і вуличні меблі

Крім того, керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик розробив варіанти організації дорожнього руху у разі перекриття вул. Професорської.

«Розглядаються два варіанти перекриття вул. Професорської. Перший передбачає просто перекриття Професорської без додаткових змін організації руху. Другий – перекриття разом з організацією одностороннього руху на вул. Шашкевича (від вул. Бандери до Дорошенка), двостороннього руху на вул. Бібліотечній, одностороннього руху на вул. Матейка від Технічної до Рилєєва та одностороннього руху на вул. Рилєєва в напрямку вул. Устияновича. Цими змінами пропонується організувати квазікільце», – розповів він.

За його словами, результати транспортного моделювання показують, що при першому варіанті збільшиться завантаженість транспортом вул. Городоцької, Бандери, Коперника. «При другому варіанті відбудеться зовсім незначне збільшення руху на вул. Городоцькій та Коперника. На вул. Бандери рух збільшиться на ділянці від вул. Чупринки до вул. Шашкевича, натомість відбудеться мінімальне зменшення руху на вул. Бандери на ділянці від вул. Антоновича до Професорської», – зазначив Роман Зубачик.

Однак, за його словами, збільшення завантаженості вулиць буде некритичним і до колапсу не призведе. Натомість перекриття вул. Професорської дозволить з’єднати корпуси «Львівської політехніки», які зараз розділені транспортним потоком.

Додамо, що створення громадського простору біля Органного залу заплановане в межах проекту «Вулиця для всіх», який передбачає повне перепланування вул. Бандери.

Матеріал: Zaxid.net.