Середа, 19 Червня

Втікала з чотирма дітьми. Історія вагітної переселенки, яка живе у львівському модульному містечку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У львівському модульному містечку живе вагітна жінка з чотирма дітьми. Тетяні Вагановій — 34. Вона родом із Горлівки, Донецької області. Чоловік жінки зараз воює за Україну. За час війни від 2014 року, жінка вже двічі втікала від ракет. Її історію розповіли у пресслужбі Львівської міської ради, пише Суспільне.

Тетяна Ваганова покинула Горлівку у 2014 році. За цей час вона народила чотирьох дітей, вдруге вийшла заміж. Чотири роки зі сім’єю жила у модульному містечку у Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ). Потім переїхали у Слов’янськ, де чоловік знайшов нову роботу. Там вони орендували квартиру, діти пішли до школи. У березні Тетяна із дітками втекла від війни. Тепер вже до Львова.

“Чоловік був на фронті, подзвонив і сказав, щоб ми бігом збирали речі і виїжджали. І ми приїхали евакуаційним потягом до Львова. Зі собою взяли мінімум речей, бо я ж уже на 7 місяці вагітності, а дітям від п’яти до тринадцяти років, чоловіка поряд нема, лише телефоном, то сильно речей не наберешся. Взяли документи, гроші і на потяг”, — пригадує Тетяна.

Коли тільки приїхали до Львова, то жили у приміщенні одного з університетів. Від того, що часто під час тривог бігали в підвал, захворів молодший син. Тетяну разом із 5-річним Єлисеєм госпіталізували. Але зі старшими дітьми жінці допомагали волонтери. Також волонтери допомогли з одягом.

“Я щодня їм дзвонила, хвилювалась, але дівчата-волонтерки були такі добрі до моїх дітей, що я досі не можу повірити в таку людяність з боку, здавалось, геть незнайомих людей”, — розповідає жінка.

Зараз Тетяна із дітьми — Богданом (13 років), Сніжаною (10 років) Міланою (7 років) та Єлисеєм (5), живе у модульному містечку у Стрийському парку. Жінка сама докупила килим, москітну сітку на двері, додала трохи життя будиночку.

Зізнається, хотіла б і залишитись жити у Львові, але надто дороге житло, аби придбати. Планує, що п’яту дитину народить у Львові. Хоче назвати сина на честь перемоги України — Віктором, дочекатися чоловіка і вже всім разом повернутися додому.