Вівторок, 28 Травня

“Вступаємо в нову фазу війни”: у США розповіли, чому Байден запросив Зеленського

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент США Джо Байден запросив свого українського колегу Володимира Зеленського до Вашингтона, тому що війна в Україні вступила в нову стадію.

Про це в ефірі CNN заявив Джон Кірбі, координатор стратегічних комунікацій в Раді національної безпеки, пише “Європейська правда”.

“Президент дійсно вважає, що, оскільки ми наближаємося до зими, оскільки ми вступаємо… в нову фазу цієї війни, агресії Путіна, що це гарний час для двох лідерів, щоб сісти віч-на-віч і поговорити”, – сказав Кірбі.

Очікується, що переговори будуть зосереджені на продовженні військової та економічної допомоги США, а також на збереженні санкцій проти Росії та підтримці українського народу.

Але Кірбі сказав, що вони також обговорять, як може закінчитися війна – делікатна тема, яка була предметом деяких розбіжностей серед західних лідерів.

“Я не сумніваюся, що вони говоритимуть про поняття “справедливого миру”, яке пропонує президент Зеленський, і про те, як це виглядає, які його складові, і як ми можемо допомогти Україні досягти цієї мети”, – сказав Кірбі.

“Очевидно, що Путін зараз не зацікавлений у дипломатії. Зовсім навпаки. Він зацікавлений у тому, щоб вбивати більше українських цивільних осіб”, – додав він.

За його словами, Зеленський усвідомлює ризики, на які він йде, залишаючи Україну, і США працюють над тим, щоб ця поїздка була безпечною.

“Ми працюємо пліч-о-пліч з ним та його командою, щоб переконатися, що ми можемо здійснити цю поїздку безпечно, як через Сполучені Штати, так і повернутися назад. Ми будемо продовжувати підтримувати його потреби в поїздці, як тільки зможемо”, – сказав він.

Кірбі відмовився сказати, коли сучасна система протиракетної оборони Patriot, про яку Байден, як очікується, оголосить у середу, запрацює на території України.

“Знадобилося багато часу, щоб наші війська навчилися працювати з цією системою. Отже, ми повинні будемо врахувати все це”, – сказав він.