Вівторок, 7 Травня

Встановлення та налаштування бездротової точки доступу

Встановлення та налаштування бездротової точки доступу

Бездротова точка доступу – це базова станція, яка забезпечує бездротове підключення до наявної мережі або створює нову. У цій статті ви дізнаєтеся про правила вибору точки доступу, встановлення каналу і грамотне розміщення, налаштування і підключення, а також загальні проблеми.

Як вибрати точку доступу

Дотримуючись порад, представлених нижче, ви зможете вибрати якісну бездротову точку доступу.

  1. Виробник. Для того щоб швидко і просто почати роботу, рекомендується віддати перевагу пристрою того ж бренду, що і встановлений маршрутизатор. Якщо ви будете використовувати обладнання тієї ж торгової марки, синхронізація двох гаджетів займе не більше 60 секунд.
  2. Зверніть увагу на режим функціонування приладу. Всього існує три види пристосувань: точка доступу, ретранслятор і міст.
  3. Кількість антен. Вона варіюється в межах від однієї до шести штук. У точках доступу можуть бути присутніми як внутрішні, так і зовнішні. Врахуйте, чим більше внутрішніх і зовнішніх антен, тим стабільніший сигнал і більше покриття. Найкраще, щоб у точки доступу і маршрутизатора число приблизно збігалося.
  4. Також необхідно дивитися на стандарт мережі, оскільки він впливає на швидкість передачі даних. Загалом їх виділяється кілька: 802.11a (швидкість до 54 Мбіт на секунду), 802.11b (до 11 Мбіт на секунду), 802.11g (до 54 Мбіт на секунду), 802.11n (до 600 Мбіт на секунду) і 802.11ac (до 6.77 Мбіт на секунду).
  5. Важливе значення мають і частоти. Фахівці радять брати пристрій, який працює у двох стандартах частот, а саме – 5 ГГц і 2,4 ГГц.
  6. Інтерфейс підключення: Ethernet, слот для SIM або USB.

Так, ви зможете придбати надійну точку доступу, що гарантує швидку передачу даних.

Встановлення та правильне розміщення

Як відомо, антени роутера спрямовані в різні боки, саме тому найкраще ставити прилад у центральне місце. Кут – не найкраще рішення, оскільки частина сигналу буде йти назовні. У разі грамотного розміщення роутера якісний і безперебійний зв’язок забезпечено.

Налаштування та підключення точки доступу

Нижче представлений поетапний план підключення точки доступу до ПК.

  1. Увімкніть маршрутизатор.
  2. Далі активуйте модуль зв’язку на обладнання.
  3. Здійсніть пошук мережі Wi-Fi.
  4. Впишіть у спеціальне поле ключ – пароль від мережі.
  5. Зачекайте кілька хвилин (однієї-двох цілком вистачить), після чого ви зможете заходити в браузер.

Конфігурування бездротової точки виконується за допомогою комп’ютера або ноутбука.

Для початку треба увійти в адмінку і перейти в розділ налаштувань. Для роутерів TP-Link натисніть на пункт Quick Setup, для Asus – Інтернет. Налаштування залежить від типу підключення.

Якщо ви отримуєте динамічні мережеві налаштування, потрібно вибрати “Динамічна IP-адреса” і “Далі”. Потім необхідно ввести ім’я бездротової мережі, захист бездротового режиму і пароль. Після введення даних натисніть на кнопки “Далі” і “Завершити”.

Коли ви відкриваєте доступ за протоколом PPPoE, виберіть цей тип підключення і вкажіть ім’я користувача, пароль і повторіть пароль (цю інформацію надає провайдер). Залишається лише натиснути “Далі” і виконати такі ж дії, як для динамічних мережевих налаштувань.

Загальні проблеми під час встановлення бездротової точки доступу

Під час встановлення бездротового роутера іноді виникає кілька перешкод.

  1. Неможливо зайти в налаштування пристрою, відкрити сторінку 192.168.0.1 або 192.168.1.1, не підходить логін або пароль.
  2. Не горять індикатори на роутері.
  3. Погано відображається сторінка з налаштуваннями або не зберігаються встановлені параметри маршрутизатора.
  4. Відзначається низька швидкість інтернету.
  5. Гаджети не бачать Wi-Fi.
  6. На девайсах висвічується напис “Без доступу до інтернету”. При цьому допомагає тільки перезавантаження точки доступу.
  7. Не горить WAN, розірваний WAN, немає реакції на підключення кабелю від провайдера.

У деяких випадках рекомендується перезавантажити обладнання. Якщо відсутні будь-які результати, слід звернутися до фахівця.