Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у зв’язку з коронавірусом

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію у зв’язку з поширенням коронавірусу Covid-19 у світі.

Про це ідеться у повідомленні ВООЗ в Twitter з посиланням на гендиректора організації Тедроса Адхана Гебрейесуса

“Ми дійшли висновку, що Covid-19 можна схарактеризувати як пандемію”.

За його словами, оголошення пандемії не змінює того, що робить ВООЗ щодо вірусної загрози і що повинні робити країни.

Глава ВООЗ зазначив, що світ ще ніколи раніше не стикався з пандемією, яку викликав коронавірус і яку можна контролювати.

За його словами, країни все ще можуть змінити хід цієї пандемії, якщо будуть вчасно виявляти та ізолювати хворих. Таким чином країни з невеликою кількістю випадків Covid-19 можуть запобігти виникненню спалахів захворювання.

“Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору – тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу”, – підкреслив Гебрейесус.

Гендиректор ВООЗ закликав країни розробити стратегію щодо запобігання поширенню інфекції.

Зокрема, він порадив активувати і розширити механізми реагування на надзвичайні ситуації, пояснити людям ризики і шляхи самозахисту, знайти, ізолювати, перевірити і забезпечити лікування кожній людині, яка заразилася вірусом, а також відстежити всіх, з ким вона контактувала.

Крім того, Гебрейесус закликав підготувати лікарні, навчити працівників системи охорони здоров’я і проявляти більше турботи один до одного.

За визначенням ВООЗ, пандемія – це поширення нового захворювання у світових масштабах. Характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і, як правило, ефективних засобів профілактики (вакцин) та лікування. Серед інфекційних захворювань, які набирали масштабу пандемії: чума, холера, грип.

Share.