Вівторок, 23 Квітня

ВРУ звернулась до Зеленського, аби скасувати кодування каналів на супутнику

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

21 лютого Верховна Рада підтримала запит народного депутата Миколи Задорожнього від “Слуги народу” до президента України Володимира Зеленського щодо запровадження мораторію (скасувати) кодування супутникового телевізійного сигналу українських телеканалів.

За відповідне рішення проголосували 255 нардепів. Ініціатор запиту Микола Задорожний – обраний від партії «Слуга народу» по округу № 162 у Сумській області.

За регламентом, запит народного депутата до президента Рада спершу має підтримати мінімум 150 голосами, а потім проголосувати за направлення запиту до президента мінімум 226 голосами, що й було зроблено.

За підтримку даного запиту голоси по фракціях розподілились наступним чином: «Слуга народу» – 184, «Опозиційна платформа – За житя» – 7, «Європейська солідарність» – 16, «Батьківщина» – 13, «За майбутнє» – 7, позафракційні – 12, «Голос» – 14, «Довіра» – 2.

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, президент «1+1 медіа» Олександр Ткаченко не голосував за направлення запиту. Натомість віцеспікерка Верховної Ради, дружина одного з топ менеджерів холдингу StarLightMedia Олена Кондратюк голосувала «за».

П’ятий президент, а нині народний депутат Петро Порошенко закликав медіагрупи скасувати кодування телеканалів на супутнику. Хоча під час його президентства Нацрада з питань телебачення і радіомовлення дозволила каналам закодуватися.

Нагадаємо, чотири найбільші медіагрупи – StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа груп» – закодували сигнал своїх 22 каналів на супутнику в ніч із 28 на 29 січня.

В Україні працюють два великих супутникових оператора – Viasat і Xtra TV. Щоб мати можливість користуватися послугами цих компаній, абоненти “Відкритого супутника” повинні встановити провайдерский приймач і щомісяця платити абонентську плату. У відкритому доступі залишаться регіональні, нішеві і ще ряд телеканалів. Їх близько 40.

Телеканали кодують свій супутниковий сигнал системою умовного доступу Verimatrix. Кодований сигнал телеканалів буде підніматися на супутник Astra 4A через передавальну станцію телегрупи “1+1 media”.