На засіданні Парламенту 7 травня, Верховна рада України прийняла за основу і в цілому законопроєкт №3380 щодо проведення обов’язкового масового тестування населення і медиків на к-вірус. За рішення проголосували 338 народних обранців, 336 підтримали.
Законопроєкт про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби №3380 “націлений, щоб запустити широкомасштабне тестування по всій країні”, він також стосується захисту лікарів, зокрема у питанні тимчасової втрати працездатності (під час перебування на самоізоляції) та регулярного тестування медиків.
Згідно з законом тестування буде обов’язковим для осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками к-вірусу, та осіб, які мали контакт із хворими.
Разом з тим в країні регулярне тестування повинні проходити медпрацівники, які працюють у закладах охорони здоров’я, котрі надають допомогу пацієнтам хворим на к-вірус, а також особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення інфекції: це працівники Нацполіції та Нацгвардії – незважаючи на той факт, чи мали вони встановлений контакт із хворим чи ні.
Законом також передбачено, що люди, які через проведення заходів з недопущення поширення к-вірусу були змушені піти на самоізоляцію, або перебувають у медичних закладах, отримуватимуть грошову допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.
Натомість медпрацівники, котрі через боротьбу з к-вірусом лікуються у лікарні або перебувають на самоізоляції, отримуватимуть допомогу у розмірі 100% від середньої зарплати незалежно від страхового стажу.
Також зоконопроєктом передбачено можливість залучення на волонтерських засадах лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без присвоєння або підтвердження кваліфікації до участі в заходах з протидії к-вірусу (наприклад до проведення тестів).
Чинності закон набрав з дня його опублікування і діє на час карантину та обмежувальних заходів та протягом 2 місяців з моменту їх відміни.
Також ухвалені законодавчі зміни, що встановлюють страхові виплати медпрацівникам, задіяним у боротьбі пандемією, в розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня в разі смерті від к-вірусноїінфекції. За прийняття законопроєкту №3376 в цілому віддали голоси 340 депутатів.
З 1 січня прожитковий мінімум для працездатних становить 2 102 гривні, у зв’язку з цим розмір виплати становитиме 1,577 мільйона гривень. У разі смерті медпрацівника від к-вірусної інфекції виплату зможуть отримати в рівних частинах члени його сім’ї, батьки, особи, які перебували на його утриманні.
Також згідно із проєктом закону, медики, які померли від к-вірусу, будуть прирівняні до загиблих військовослужбовців. Їх сім’ї отримають усі відповідні права та гарантії.