П’ятниця, 21 Червня

Врятувати військових з “Азовсталі”: створили петицію до ООН для проведення процедури екстракції

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Світова спільнота закликає ООН втрутитися у блокаду українців на заводі “Азовсталь” у Маріуполі та врятувати їх від цілковитого знищення.

На сайті Change.org створили петицію із закликом врятувати усі, хто перебуває на території “Азовсталі”. Вона адресована ООН та її очільнику Антоніу Гутеррешу, пише 24 Канал.

За 22 години, які ця петиція на сайті, її підписало вже понад 166 тисяч осіб. Необхідно зібрати 200 тисяч голосів.

Цивільне населення, а також військовослужбовці, які захищають Маріуполь, виживають у нелюдських умовах: низка світових лідерів вже визнала дії країни агресора геноцидом українського народу. Збройні сили Російської Федерації продовжують порушувати правила ведення війни. Противник вдається до нетрадиційної зброї, регулярно та цілеспрямовано атакує місця перебування мирного населення, поранених військовослужбовців, тіл загиблих військовослужбовців, – йдеться в тексті петиції.

Там також нагадують, що через тотальну шкоду, яку російські окупанти завдали місту, Маріуполя майже немає. Адже росіяни створили там гуманітарну катастрофу. У місті немає продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни та засобів індивідуального захисту.

Відтак активісти вимагають провести невідкладну процедуру Extraction. Це означає евакуацію всіх цивільних, всіх поранених, тіл загиблих та всіх військовослужбовців України із заблокованого Маріуполя. Вона передбачає:

  • забезпечити термінове припинення вогню з гарантіями з обох сторін у Маріуполі;
  • організувати негайний контроль за дотриманням режиму припинення вогню третьою стороною;
  • організувати морську евакуацію цивільного населення та українських військовослужбовців на територію, підконтрольну українському уряду, або на територію третьої держави-посередника. Морська евакуація може супроводжуватися наземним гуманітарним коридором для цивільного населення та українських військових на територію, контрольовану українським урядом, або до третьої держави-посередника.

“Час на “Азовсталі” йде на лічені години, окупанти частково прорвались на територію заводу, не припиняють обстрілювати укриття і штурмувати позиції українських воїнів. Кожна хвилина зволікання може вартувати величезних втрат з боку всіх, хто знайшов укриття на території заводу”, – зазначили автори петиції.