П’ятниця, 19 Квітня

Вперше з 2008 року львівські бабаки прокинулись на майже місяць швидше

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські бабаки, які живуть у міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, вперше за сотанні дванадцять років у січні прокинулися раніше майже на місяць, ніж зазвичай. Традиційно вони вилазять на Стрітення (15 лютого) через безсоння, щоб віщувати весну.

Цього року у січні троє бабаків, Мишко та дві Марусі, вилізли із свого будиночка на вулицю. Спочатку “побачив” світ самець Мишко, він же ж найактивніший, а потім Марусі.

Гризуни цієї зими спали не в приміщенні як завжди, а просто неба в утепленому соломою літньому вольєрі. Все через аномально теплу зиму.

Про що це нам говорить?  Затяжних холодів вже не буде, а лише можливі короткотермінові похолодання. Бабаки відчувають, що наступила справжня весна, оскільки добова температура є вищою 0 градусів.

Активність бабаків невелика, оскільки на вулиці не дуже тепло, однак, вони щодня виходять на вулицю, щоб поїсти.

Минулого року бабачиха Маруся спрогнозувала ранню весну і її прогноз був точним.

Зазначимо, незважаючи на те, що бабаки вже сповістили про весну, традиційне святкування на Стрітення, 15 лютого, відбудеться. Воно розпочнеться о 12:00 у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, що на вулиці Кубанській, 12. Цього разу присутні також зможуть побачити гризунів та дізнатися про зміни в природі, які відбулися в цьому році.