Субота, 4 Травня

Вперше в Україні замість “по батькові” тепер “по матері”: 16-річна киянка стала Лесіївною

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

16-річна дівчина Станіслава Литвиненко з Києва при отриманні паспорта змінила своє ім’я по батькові на ім’я по матері. Тепер вона – Лесіївна. Про це повідомила мама підлітка, засновниця проєкту “Всеосвіта” Леся Литвиненко у своєму Фейсбуці.

Зазначається, що її донька стала першою українською жінкою, яка взяла собі по матері.

“Мабуть, в Україні це перша жінка з жіночим “по батькові”. Прізвище взяла свого справжнього батька, який її виховав. Ім‘я обрала те, яким я її хотіла назвати при народжені. Тільки по батькові викликає непорозуміння — «по батькові» має бути, а не “по мамкові”, – пише матір Станіслави.

Вона каже, що існують багато чоловіків, здатні на запліднення, і багато жінок, які можуть виносити та народити дитину. Однак набагато менше тих людей, які здатні виховати дитя, перетворишви його на здорову та відповідальну людину, готову до життя. Леся Литвиненко припускає, що на погляди доньки вплинули їхні дискусії на теми рівності та прав жінок.

“Моя Стася феміністка. Вона ще дитина, багато чого не розуміє і ми мусимо постійно пояснювати, що “права жінок”, це не про “пісяти навстоячки”, це право бути рівною в соціальному житті та самостійно обирати життєвий шлях і нести відповідальність за свій вибір”, – ділиться подробицями життя доньки мати Станіслави.

Леся Литвиненко каже, що вона для своєї дитини є прикладом сильної, впевненої та самодостатньої жінки. При цьому мама Стасі зазначає, що в їхній родині саме чоловік (новий партнер Лесі та вітчим Станіслави) все ж таки головує. Жінка додає, що особисто її новий коханий підтримав рішення падчериці, тоді як мати була проти цього, однак зробити нічого не змогла, адже це особистий вибір її доньки.

Звернемо увагу, що в коментарях 16-річну дівчину з матронімом замість по батькові переважно підтримали. Багато хто пише, що вона зробила все правильно і розумно. Підписниці Лесі Литвиненко діляться схожими історіями. А деякі взагалі чомусь вбачають у ім‘ї по батькові “радянський рудимент”, хоча взагалі-то патроніми після основного імені з‘явилися ще в Давній Греції.