Понеділок, 24 Червня

ВООЗ дещо змінила свої поради щодо носіння захисних масок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Всесвітня організація охорони здоров’я змінила свої поради й рекомендації щодо носіння захисних масок, заявивши, що маски повинні носити у публічних місцях, де неможливо тримати соціальну дистанцію, інформує BBC News.

Світовий орган заявив, що нові дані показали, що вони можуть стати “бар’єром для потенційно інфекційних крапель”.

Видання нагадує, що раніше всесвітня організація не бачила сенсу в тому, щоб здорові люди носили маски, стверджуючи, що на користь цього недостатньо доказів. Була лише рекомендація користуватися масками хворими.

Зокрема, тепер генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус у своєму останньому зверненні промовив таке:

“У світлі нових доказів ВООЗ рекомендує урядам заохочувати своїх громадян до носіння масок у місцях, де є висока небезпека зараження і важко дотримуватися соціальної дистанції. Наприклад, у громадському транспорті, магазинах або інших тісних і людних місцях”.

Організація завжди радила, що медичні маски для обличчя повинні носити лише хворі люди та ті, хто за ними доглядає.

В установі заявили, що нові рекомендації базуються на дослідженнях, що провели протягом останніх тижнів.

Доктор Марія Ван Керхове, експерт з технічного керівництва ВООЗ по Covid-19, повідомила агентству Reuters, що людям рекомендували носити «тканинну маску – тобто немедичну маску».

Тканинні маски повинні складатися з “принаймні трьох шарів різного матеріалу”, щоб бути ефективними, говорить ВООЗ.

Однак тим, хто старше 60 років та хто має ризики для здоров’я, слід носити саме медичні маски в місцях, де є високий ризик поширення інфекції.

У той же час ВООЗ підкреслила, що маски для обличчя є лише одним із ряду інструментів, які можна використовувати для зменшення ризику передачі – і що вони не повинні надавати людям помилкового почуття захисту.