Вівторок, 28 Травня

Волонтерку і парамедика «Тайру» звільнили з полону

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україні вдалося звільнити відому волонтерку і парамедика Юлію Паєвську «Тайру», яка з березня перебувала у полоні окупантів.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський під час свого вечірнього відеозвернення.

Коли саме Паєвську визволили з полону, президент не уточнив, але зазначив, що сьогодні вже можна повідомити про факт її звільнення. «Я вдячний усім, хто працював на цей результат. Тайра вже вдома. Будемо працювати й надалі, щоб забрали всіх», — резюмував Зеленський.

Паєвська потрапила в полон 16 березня в Маріуполі. Політикиня Оксана Корчинська тоді розповіла, що волонтерка перед цим змогла надати допомогу сотням цивільних поранених.

За тиждень стало відомо, що Тайра жива — вона з’явилася на відео російських пропагандистських медіа. У ролику волонтерку називали «учасницею батальйону “Азов”», хоча вона не військова, а цивільна волонтерка. Місце перебування Тайри було невідоме.

А у травні Associated Press оприлюднило відео з нагрудної камери Паєвської. Вона встигла передати журналістам записи за день до викрадення. На відео Тайра допомагає цивільним та військовим, показує наслідки ударів російського війська по Маріуполю. Наприклад, є кадри того, як беруть у полон російських військових.

Детальніше про Тайру. За освітою Юлія Паєвська (позивний «Тайра») — тренерка з айкідо, дизайнерка. Проте ще з початку війни на Донбасі вона допомагала пораненим як парамедик.

Там Тайра сформувала власну команду для евакуації під назвою «Ангели Тайри». За даними «АрміяInform», лише станом на 2019 рік вона врятувала понад 500 українських військових.

З 2020 року Тайра є членом української збірної «Ігор нескорених». Також вона відзначена низкою державних нагород (Народний Герой України, відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції»).