Володимир Зеленський розповів про своє ставлення до Бандери

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Журналісти розпитали Володимира Зеленського щодо його особистого ставлення до колишнього лідера ОУН Степана Бандери. Президент України вважає, що не треба провокувати українське суспільство запитаннями стосовно місця Степана Бандери в історії України, оскільки відповідь на нього має дати час.

Про це глава держави розповів журналістам Української правди під час поїздки до Хмельницької області.

«Я виріс на Дніпропетровщині, де нам з самого початку, ще з Радянських часів казали, хто такий Бандера, і він не був другом для людей в часи, коли він жив. Тому, нема там однозначної думки в Україні. Потім після Незалежності України всі підігнали це питання. Ми читали, що він був однією з тих людей, хто боровся за незалежність України».

«Я так думаю, що всі люди, які захищали незалежність України, – є її синами, є її дійсно героями. У нас від героя до ворога – один крок. Дуже складно на це відповісти, хто він є. Він дійсно є для багатьох людей героєм. Ви ж розумієте ставлення до історії Степана Бандери на сході країни, на Донбасі, та навіть на Дніпропетровщині до Бандери. Нема однозначності. Не треба, мені здається, провокувати українське суспільство та відповідати на ті запитання, на які повинен відповісти час», – сказав Зеленський.

«Всім треба розібратись. Уявіть собі, що нашим дідам, які воювали з фашистами, їм кожного разу говорили, що Бандера – це ворог. Уявіть собі, що в них в голові. Навіщо їх змінювати. Треба їм дати час, треба їм пожити, треба зрозуміти, що відбувалось».

У відповідь на уточнююче запитання про його особисте ставлення до Бандери Президент зауважив, що його «просто не може бути». В нього особисто зараз не може бути жодного ставлення до постаті таких людей, адже він не жив в ті часи.

«Слухайте, в мене не може бути ставлення до таких людей, до таких подій за таких часів, про які ми з вами читаємо, але ми там не жили. Не може бути просто особистого ставлення», – переконаний глава держави.