Водіям розповіли про незаконність одного зі штрафів під час зупинки авто

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Водій може отримати штраф після зупинки автомобіля працівниками поліції, навіть якщо до зупинки порушень не вчиняв.

Зазвичай працівники поліції зупиняють автомобіль для “перевірки документів” та після зупинки звинувачують водія, що він не увімкнув аварійну світлову сигналізацію. Далі водій отримує постанову зі штрафом у розмірі 425 грн. Про це повідомляє ТСН.

Дорожній адвокат вирішив пояснити водіям, у яких випадках штраф за не ввімкнену аварійну сигналізацію є незаконним.

Дійсно, при зупинці автомобіля поліцією водій зобов’язаний увімкнути “аварійку” (п.п.9.9 ПДР).

За невиконання цієї вимоги, поліція зазвичай накладає на водія штраф у розмірі 425 грн. на підставі ч.2 ст.122 КУпАП. При цьому, зазначена норма передбачає відповідальність за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку.

Отже, згідно з КУпАП правопорушенням вважається не будь-які порушення правил користування попереджувальними сигналами, а лише ті, які вчинені  у разі початку руху чи зміни його напрямку.

Увімкнення аварійної світлової сигналізація згідно з нормами п.п.9.1.ґ ПДР вважається саме попереджувальним сигналом. В цей же час, зупинка на вимогу поліцейського не стосується початку руху чи зміни його напрямку. Тому, під час зупинки автомобіля водій зобов’язаний увімкнути аварійну світлову сигналізацію, як це передбачено правилами.

Однак, штрафувати за не ввімкнену під час зупинки автомобіля “аварійку” працівники поліції не мають права. У цьому випадку штраф буде незаконним та підлягає скасуванню.

Share.