Власника кафе, який вигнав відвідувачку за українську мову перевірять на “державну зраду”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Інцидент стався в Одесі, власник одного з кафе вигнав відвідувачку за українську мову. Відвідувачці не лише відмовили в обслуговуванні українською, а й вигнали з кав’ярні, бо вимагала дотримання мовного закону.

Власник закладу заявив, що він звик спілкуватись російською. Те, що жінка почула далі, змусило її звернутись до поліції. Вона оприлюднила відео інциденту у соцмережах і це викликало хвилю обурення не лиш в Одесі, а і по всій країні. Про це йдеться в ТСН.

За словами тієї дівчини цей заклад для вечері обрала невипадково. Дівчина – член громадської організації, яка має за мету перевірку дотримання мовного закону. У цій кав’ярні, каже, мовного закону дотримуватись навіть не збиралися.

“Обслуговували мене також російською мовою, і коли я зробила зауваження офіціанту, він сказав фразу, яку я часто чую: “Якщо ви мене попросите, я можу спілкуватися з вами українською”, – розповідає дівчина.

Офіціант дійсно перейшов на українську, але власника кав’ярні це неабияк обурило. Чоловік не лише навідріз відмовився перейти на державну, в лоба відвідувачі заявив, що заклад зачиняється, та виставив її за двері.

Жінка звернулась до поліції. Інцидент, який вона оприлюднила у соцмережі, збурив тисячі користувачів по всій країні, які переважно підтримали дописувачку.

До закладу навідалися правоохоронці та Уповноважена з захисту державної мови. З власником провели профілактичну бесіду та склали адмінпротокол. “Меню вони переклали вже українською. Водночас меню, яке я бачила, написане крейдою на дошці, воно було російською і надалі власник своєї провини як такої не визнає. Будемо бачити чи порушення будуть повторюватись”, – каже Уповноважена з захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк.

За порушення закону та свої скандальні заяви власник кав’ярні так і не вибачився, ба більше – продовжує наполягати, що українська не є обов’язкова.

“В Одесі більшість людей говорить російською мовою, так історично склалося, це багатонаціональне місто, я можу говорити українською мовою, але якщо я говорю насилу, навіщо його перекручувати”, – запевняє власник кав’ярні Сергій.