Власник приміщення, де зруйнували мозаїку, профінансує її відновлення

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові шукають детальні фото мозаїки Богдана Сойки “Інформаційний простір”, яка була знищена у приміщенні приватного підприємства “Торгпреса” на вул. Володимира Великого, 2. Власник погодився відновити твір мистецтва. Відповідну інформацію повідомила памяткоохоронниця Олеся Дацко.

Також шукають в кого є залишки смальти (кольорове, непрозоре скло у вигляді невеликих кубиків або пластинок ред.), для її відновлення.

“Вчора мали зустріч експертної ради, створеної при ЛОО Спілки художників України щодо відновлення знищеної мозаїки Богдана Сойки, на якому був присутній власник. Визнав, що не розумів, що зробив і готовий профінансувати відновлення.

Але для якісного відновлення цієї мозаїки потрібні її детальні фото. Хто має фото цієї мозаїки, надруковані, електронні чи на плівках радянських часів, може теперішні якісні, які показують саму мозаїку, щоб проглядалися деталі і кольори – передайте, будь – ласка художникам, які її відновлюватимуть. Напишіть в приват, я вас сконтактую”, – написала Дацко.

Крім того художники просять приносити залишки радянської смальти, яка вже не потрібна.

“Мозаїка Сойки мала дуже багато кольорів та відтінків. Яких зараз навіть не продають. А окремі знайти дуже важко. І щоб знайти потрібні кольори і відтінки- це може зайняти рік. А часу нема. Бо поки власник годиться її відновити – її треба відновлювати вже”, – додають громадські активісти.

Мозаїка “Інформаційний простір” розташовувалася у вестибюлі. Її Богдан Сойка створив у 1984 році зі смальти практично на всій площі стіни.

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що у Львові зруйнували унікальну мозаїку художника Богдана Сойки. Тоді власник приміщення,, сказав, що ситуація не є однозначною, пояснивши, що там були радянські символи. А львівський експерт по темі мозаїки Олег Левій пояснив, що у знищенні унікальної мозаїки у Львові винні як орендарі, так і місто