Власник ОККО отримав 300 га землі на будівництво гірськолижного курорту біля Славського

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Компанії власника корпорації OKKO Group Віталія Антонова протягом останнього року отримали понад 300 га землі в горах Славської ОТГ на Львівщині. Про це повідомляє Zaxid.net.

На цій території власник «Галнафтогазу» планує збудувати гірськолижний курорт. Будівництво має розпочатись у 2021 році.

Ідею Антонова збудувати новий гірськолижний курорт, який був би більший за «Буковель», стало відомо ще у 2017 році. Будівництво мало розпочатися в 2018-2019 роках, але процес відкладався через бюрократію з документами. Однак компанії пов’язані з бізнесменом продовжують отримувати земельні ділянки.

Згідно плану проекту, будівництво гірськолижного комплексу почнеться на північному схилі гори Захар Беркут з боку села Верхня Рожанка. Під курорт планують застосувати гори Тростян, Погар, Високий Верх, Чорна Ріпа та Захар Беркут, де буде за різними даними від 50 до 75 км гірськолижних трас.

Територія, де приблизно компанія отримала(мує) ділянки

Загальний термін реалізації проекту становить три-п’ять років, обсяг інвестицій — близько 500 млн доларів.

У 2019 році Антонов разом з бізнес-партнером Василем Даниляком заснували компанію «Рожанка парк». З моменту заснування до 10 червня 2020 року ця фірма приватизувала понад 200 земельних ділянок на території села Верхня Рожанка загальною площею близько 300 гектарів. Наразі призначення цих земель – для ведення особистого селянського господарства.

На початку 2020 бізнес-партнери заснували ще одну компанію «Славскі». Протягом січня-травня 2020 року ця фірма приватизувала 12 земельних ділянок на території сіл Волосянка та Верхня Рожанка. Загалом йдеться про близько 27 га земель, які раніше перебували у комунальній власності Славської ОТГ. Усі земельні ділянки межують із витягами гірськолижного комплексу «Захар Беркут».

Голова Славської ОТГ Володимир Бега сказав  журналістам Захід.нет, що процес виділення земельних ділянок під будівництво гірськолижного курорту уже на етапі завершення, але фактичне будівництво курорту почнеться не раніше 2021 року. Зараз інвестор розробляє детальний план території.

«Є технічні проблеми, бо міняються детальні плани і робочий проект, де мають бути витяги, нижні базові станції і тому так все відкладається. Я думаю, що цього року це вже завершиться і в наступному році почнуть земляні роботи по будівництву озер, які потрібні для запасу води.

Попередньо було анонсовано біля 50 км трас. Але це тільки траси, але треба ще подати площі під озера, під нижні, верхні станції, парковки тощо. Тому воно назбирується», – повідомив голова Славської ОТГ.

Пан Бега також мовив, що місцеві бізнесмени не в захваті від ідеї будівництва величезного гірськолижного курорту.

З одного боку курорт буде альтернативою Буковелю, але між ними не буде змагання за туриста. Це різні концепції. Новий курорт матиме краще географічне розташування.

Селище Верхня Рожанка знаходяться за 140 км від Львова. Воно розміщене на стику трьох областей – Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської. На відміну від Буковелю, сусіднє Славське має залізничну станцію, через яку курорт має пряме сполучення з Києвом, Одесою, Дніпром та Харковом. Курсують також чотири потяги міжнародного сполучення.