Понеділок, 2 Жовтня

Власник «Київстару» обіцяє залишити росію до 13 жовтня – угоду з продажу активів майже завершено

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нідерландський холдинг Veon (власник «Київстару») погодив з менеджментом «Вимпелкому» зміни у договорі купівлі-продажу своїх російських активів, йдеться у повідомленні холдингу. Veon очікує, що угода буде закрита до 13 жовтня, пише Dev.ua.

Власник «Київстару» обіцяє залишити росію до 13 жовтня – угоду з продажу активів Veon майже завершено
«Я задоволений прогресом, якого ми досягли у нашому виході з росії, попри складність угоди. Наша стратегія виходу є оптимальним рішенням для всіх наших зацікавлених сторін — наших клієнтів, співробітників, кредиторів та інвесторів у всьому світ», — прокоментував генеральний директор VEON Group Каан Терзіоглу.

Зміни у договорі стосуються розрахунків. Сторони уточнили, що угода оплачується через передачу на баланс структури Veon євробондів холдингу, придбаних «Вимпелкомом» у російських інвесторів. Ця структура володітиме облігаціями до їх анулювання або погашення.

Регулятори США та інших країн погодили передачу приблизно 95% таких облігацій Veon Holdings. Решту облігацій Veon Holdings переведуть, як тільки буде отримано схвалення регулюючих органів, що може статися після закриття угоди, йдеться у повідомленні.

Veon очікує, що всі формальності, необхідні для закриття угоди з продажу, будуть завершені до 13 жовтня — закінчення терміну погашення облігацій Veon Holding, випущених у жовтні 2023 року.

Нагадаємо, Veon була заснована в Москві у 1992 році як «Вимпелком» (бренд «Білайн»), один із перших операторів стільникового звʼязку в країні. На сьогодні це голландська телекомунікаційна компанія, яка обслуговує понад 220 млн клієнтів у восьми країнах. 25% Veon належить Letterone Holdings Михайла Фрідмана та Петра Авена. В Україні група представлена мобільним оператором «Київстар».

На початку листопада 2022 року Veon вирішив продати свій російський бізнес — мобільний оператор «Вимпелком». А наприкінці місяця топменеджери російського телеком-оператора підписали угоду про викуп 100% компанії у Veon.

Президент найбільшого українського оператора зв’язку «Київстар» Олександр Комаров казав про вихід з рф наступне: «Вихід із росії виявився важким. Сім ліцензій, декілька країн. У нас стільки перепон, якщо відверто».

А аступник голови ОП Ростислав Шурма нещодавно заявляв, що «Київстар» може бути конфіскований у власників в актив держави.