Вхід на “Скелі Довбуша” відтепер буде платним

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вартість квитка для одного туриста становитиме 10 грн. Кошти скерують на охоронні заходи.

Про це йдеться на сторінці “Лісового Господарства” у Фейсбук.

“У весняно-літній період збільшується потік відвідувачів в пам’ятку природи « Скелі Довбуша», що викликає зі сторони Болехівського лісгоспу посилення охорони пам’ятки природи, зокрема – догляд та покращення стану території ландшафтного парку, встановлення місць відпочинку, шлагбаумів, інформаційних щитів, прибирання території та вивіз сміття, ремонт лісової дороги від пропускного пункту.

Вся ця робота виконується силами держлісгоспу. Отож, вище перечислене потребує додаткових коштів”, – йдеться в повідомленні.

У наказі зазначається, що вартість квитка для одного туриста становитиме 10 грн. Охочим розвести вогнище або розкласти намет на території лісгоспу доведеться доплатити 30 грн.

Безкоштовне відвідування Скель Довбуша залишили учасникам АТО та їхнім родинам, дітям до 7 років та інвалідам І групи.

Окрема вартість квитка встановлена для туристів, які заїдуть на автобусах та автомобілях.

Скелі Довбуша – скельно-печерний комплекс, унікальна пам’ятка історії та природи. Вона розташована за 3 км від села Бубнища (Болехівська міськрада, Івано-Франківська область), в урочищі Бубнище. Це – скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворилися понад 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам’яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери як сховище.