П’ятниця, 2 Грудня

Візит Зеленського до Британії: країни підписують меморандум про розбудову українського флоту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський розповів, що підпише у Великій Британії угоду про стратегічне партнерство між обома країнами і меморандум на 1,6 млрд доларів про розбудову військово-морського флоту України.

Як повідомляють закордонні ЗМІ, ці кошти нададуть у формі позики на 10 років.  Перші два кораблі побудують у Великій Британії, а решта 6 суден будуть завершені в Україні.

До того ж, британський уряд виділить Україні 5 млн фунтів стерлінгів – на підтримку громад на сході України. Йдеться про гроші на їжу, воду, медикаменти, ремонт лікарень, житла та психосоціальну підтримку.

“Перш за все, чекаю на зустріч з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Підпишемо угоду про стратегічне партнерство і про торгівлю між нашими країнами, яка дає можливість продовжити угоду про вільну торгівлю і розширити цю угоду після того як Британія вийде з Європейського союзу.

Друге питання – це підписання меморандуму про розбудову військово-морського флоту. Важливий стратегічний документ, будемо на військово-морській базі, підпишемо цей меморандум на суму 1,25 млрд фунтів стерлінгів (ред. – 1,6 млрд доларів США). Ми всі вірили в те, що знову з’явиться військово-морський флот в Україні”, – заявив Президент у відеокоментарі українським журналістам.

Також у Зеленського запланована зустріч з королівською родиною. Зокрема, в ОП повідомляли, що президент України зустрінеться із герцогом і герцогинею Кембриджськими.

У серпні цього року повідомлялось, що під час відвідин Києва міністр оборони Великої Британії Роберт Бен Лоббан Уоллес привіз вищому військово-політичному керівництву України конкретний проєкт, спрямований на відродження військово-морського потенціалу нашої країни.

Йдеться про можливість розгортання британцями виробництва своїх сучасних швидкохідних ракетних катерів на одному з українських суднобудівних заводів, розповідає відоме одеське видання Думская.net з посиланням на свої джерела в Міноборони.

Видання наводить загальні характеристики цих одиниць (деталі військові тримають в таємниці) – “довжина 50 метрів, водотоннажність 400 тонн, швидкість 45 вузлів”, основне озброєння складається з восьми протикорабельних ракет. По суті, це невеликий корвет. Питання фінансування теж ніби як вирішене – британська сторона готова надати Україні довгостроковий кредит”, – зазначалось у матеріалі.