Понеділок, 22 Липня

Військовослужбовиця “Ялта” померла від серцевої недостатності – 78 полк ДШВ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 78 окремому десантно-штурмовому полку заявили, що військовослужбовиця Шура Рязанцева з позивним “Ялта”померла від серцевої недостатності в лікарні Житомира.

Ця причина смерті вказана у медичній довідці, наданій підрозділу лікарями, повідомила пресслужба 78 ОДШП “Суспільному. Крим”.


За даними пресслужби полку,
40-річна кримчанка Шура Рязанцева мала перейти в інший підрозділ – їй лишався один день до переведення.

Нагадаємо, 10 років тому “Ялта” брала участь у Революції Гідності. У березні 2014-го, під час спроби в’їзду до Криму, дівчина на 5 днів потрапила у полон, пережила тортури.

До 2022 року Шура Рязанцева працювала стилісткою студії “Квартал 95”, а з початком повномасштабної війни – долучилася до війська. Про смерть “Ялти” повідомила її сестра 11 червня.

Що відомо про Шуру Рязанцеву

Кримчанка брала участь у Революції гідності, рятувала поранених на Інститутській вулиці. До повномасштабної війни вона працювала стилісткою та художницею з костюмів для телеканалів та українських зірок. Зокрема Шура Рязанцева розповідала, що особисто вдягала акторів “Кварталу 95” та навіть президента України Володимира Зеленського.

Дівчина також була на Інститутській, де витягувала людей. Герой “Небесної сотні” Роман Гурик врятував їй життя під час цих подій.

У березні 2014 року Шура Рязанцева разом з іншими активістками вирушила до рідного Криму, який вже заполонили військові російської армії без розпізнавальних знаків. Проте на наступному блокпості росіяни дівчат затримали. Далі вона п’ять днів перебувала в російському полоні.

У день звільнення дівчина дізналася, що весь цей час їх утримували в Севастополі. Далі доправили знов на КПВВ “Армянськ”. Під звуки пострілів їм сказали сідати в автівки та їхати з Криму.

У лютому 2022 року “Ялта” долучилася до лав Територіальної оборони, а згодом приєдналася до нового підрозділу у складі Десантно-штурмових військ.