Неділя, 14 Квітня

Віце-прем’єр: чекаємо допомоги від Великої Британії і США через порушення Будапештського меморандуму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна чекає обіцяної допомоги Великої Британії і США, підписи лідерів яких стоять під Будапештським меморандумом 1994 року. Про це повідомив віцепрем’єр – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Резніков зазначив, що другий президент Леонід Кучма кілька разів піднімав на переговорах питання анексованого Криму, однак “російська сторона реагує на це дуже різко аж до того, що встає з-за столу переговорів”.

Від нагадав, що саме Кучма підписав так званий великий договір (Договір про дружбу між Україною і Росією було підписано в 1997 році – КР) з Росією, який “вона порушила”.

“А другий документ – так званий Будапештський меморандум, в якому в обмін на відмову від ядерного статусу нам обіцяли недоторканність і захист. Росія також порушила його, а від Великої Британії і США ми не отримали очевидної допомоги і досі її чекаємо.

Плюс є ще дві країни, які приєдналися до меморандуму, – Франція і Китай. Цікаво, що президент Франції Франсуа Міттеран (президент Франції в 1981-1995) при підписанні сказав тоді Леоніду Кучмі: “Юначе, вас усе одно обдурять”. На жаль, так і сталося, тому ми глибоко переконані, що західні партнери повинні нам допомагати”.

“Дійсно, потрібно працювати для того, щоб створити такий кримський майданчик, що був би не мінським, а, наприклад, кишинівським або брюссельським – але все одно без допомоги західних партнерів нам не обійтися”.

Нагадаємо, Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, Україна отримувала гарантії територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї. Меморандум був підписаний лідерами України, США, Росії та Великої Британії.