Понеділок, 26 Лютого

Віктор Ляшко розповів, в якому випадку в Україні продовжать карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступник міністра охорони України здоров’я Віктор Ляшко розповів в ефірі Радіо Свобода про перспективи відновлення повноцінного життя в країні та за яких обставин можуть продовжити карантин.

Продовження карантину безпосередньо залежатиме від того, чи не відбудеться в країні стрімке збільшення кількості захворювань після святкування свята Великодня.

За його словами, якщо кількість нових хворих зростатиме більше ніж на 2% від усіх інфікованих, то карантинні заходи продовжать, адже в такому випадку система охорони здоров’я може не впоратися.

«Щодо продовження карантину ми будемо комунікувати ближче до наступної середи, після Великодня. Подивимося, що відбуватиметься у великодні свята і як люди будуть дотримуватися карантинних заходів. Тим часом ми розробляємо різні сценарії виходу з карантину. Буде відбуватися пом’якшення», – зазначив Ляшко.

Як він розповів, Україна нині тестує на вірус усіх, хто цього потребує і лише за алгоритмами ВООЗ. Станом на зараз проводяться 5 тисяч тестів на добу.

«Щодо масового тестування, то за один день 40 мільйонів українців ми не протестуємо. Проведення тестування людям, які не були в контакті з хворими, або не мають симптомів, буде робити оманливе відчуття безпеки. Людина протестується в перші 3-4 дні інкубаційного періоду, буде відчувати, що повністю здорова і порушуватиме режим самоізоляції», – сказав Ляшко.

Станом на 17 квітня в Україні кількість хворих на коронавірус зросла до 4662, з них 125 летальних випадків, 246 пацієнтів одужали. За добу виявили 501 новий випадок.

Нагадаємо, 12 березня в Україні розпочався карантин через епідемію коронавірусної інфекції, щоб не допустити її поширення. Він мав тривати до 3 квітня, однак згодом уряд продовжив його ще на три тижні – до 24 квітня.